Latvijā tirdzniecībā nonācis visjaudīgākais “Seat” modelis “Leon Cupra” (+ video)

Latvijā nonākusi “SEAT Leon” modeļa sportiskākā modifikācija “Cupra”, kas ir ne tikai jaudīgākais “SEAT” automobilis markas vēsturē, bet arī visātrākais priekšpiedziņas sērijveida auto leģendārajā Nirburgringas sacīkšu trasē Vācijā.

Pie markas oficiālā izplatītāja SIA “AUTO HALLE” šī sportiskā auto cena ir no 27 290 eiro (ieskaitot PVN).

Sportiskā “Cupra” modifikācija papildina šobrīd Eiropas tirgū veiksmīgo jauno “SEAT Leon” modeļu saimi, kurā ir trīs un piecu durvju hečbeks, kā arī universālis “ST”, kas pieejams arī pilnpiedziņas modifikācijā “4Drive”.

Kā jau “SEAT Leon” saimes automobilis, arī “Cupra” modifikācija izgatavota uz “Volkswagen” koncerna jaunās modulārās platformas “MQB” (Modularer Querbaukasten).

SEAT Leon CUPRA Foto: Publicitātes attēls

“SEAT Leon Cupra”, kas pieejama kā trīs, tā arī piecu durvju hečbeka versijā, ir aprīkots ar divu litru četrcilindru benzīna turbomotoru, kas atkarībā no izvēlētās versijas attīsta 265 vai 280 zirgspēku jaudu. Motors atbilstoši pircēja vēlmei sajūdzams vai nu ar sešpākāpju manuālo, vai tāda paša pārnesumu skaita sekvenciālo “DSG” pārnesumkārbu.

Visjaudīgākā “SEAT Leon Cupra” versija ar 280 ZS un 350 Nm līdz 100 km/h paātrināsies 5,7 sekundēs, bet mazāk jaudīgā versija (265 ZS) šo disciplīnu paveiks tikai par 0,1 sekundi lēnāk. Automobiļa maksimālais braukšanas ātrums elektroniski ierobežots pie 250 km/h atzīmes. Ražotāja norādītais vidējais degvielas patēriņš ir 6,4 litri benzīna uz 100 km.

SEAT Leon CUPRA Foto: Publicitātes attēls

“SEAT Leon Cupra” sportiskās braukšanas potenciālu apliecina visātrākā priekšpiedziņas automobiļa tituls Nirburgringas trasē, kas tiek dēvēta arī par “Zaļo elli”. Jaudīgais hečbeks leģendārās trases apli Vācijā nobraucis septiņās minūtēs un 58,44 sekundēs, tādējādi par nepilnām deviņām sekundēm apsteidzot līdzšinējo rekordistu šajā ieskaitē. Rekorda braucienam tika izmantota “SEAT Leon Cupra” trīsdurvju versija ar 280 ZS jaudīgo motoru un sešpakāpju manuālo pārnesumkārbu.

“Cupra” modifikācija no citām “SEAT Leon” versijām neatšķiras tikai ar jaudīgu motoru. Tai ir arī adaptīvā balstiekārta DCC (Dynamic Chassis Control), progresīvās pārnesuma attiecības stūres sistēma, kā arī sportisko priekšpiedziņas hečbeku segmentā tik retais, bet vadāmību būtisku uzlabojošais elements kā pašbloķējošais diferenciālis. Tāpat īpaši sportiska stila braucēji novērtēs, ka šim automobilim braukšanas elektronisko stabilizācijas sistēmu var atslēgt pilnībā.

Jau standartā “SEAT Leon Cupra” ir aprīkots ar priekšējiem “FULL LED” diožu lukturiem, sportiskāka veidola virsbūves aerodinamiskajiem elementiem, tostarp aizmugurējo difuzoru ar tajā integrētām izplūdes sistēmas divām izejām. Savukārt interjerā uzstādīti sportiskai braukšanai piemērota profila sēdekļi, kas pārvilkti ar alkantaru, kā arī stūresrats ar “nošķelto” apakšdaļu. Tāpat šīs modifikācijas auto standartā aprīkots ar multimediju sistēmu un 5,8 collu skārienjutīgo ekrānu.

Par papildus samaksu “Cupra” modifikācijai pieejama navigācijas sistēma, audio sistēma ar 10 skaļruņiem un sabvūferu, distances kontroles sistēma priekšā un aizmugurē, adaptīvā kruīza kontrole, kā arī sēdekļu ādas apdare.

“SEAT Leon Cupra” ražotāja garantija ir četriem gadiem vai līdz 120 000 km nobraukumam.

Automobili aplūkot klātienē un iegādāties var SIA “AUTO HALLE” salonā, Biķernieku ielā 145, Rīgā.

SEAT Leon CUPRA Foto: Publicitātes attēls

SEAT Leon CUPRA Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.