Motociklistu nāves risks ir 20 reižu augstāks nekā autobraucējiem

Pateicoties labvēlīgajiem laika apstākļiem, šogad ir atsākusies motociklu sezona. Statistika rāda, ka motociklistu nāves risks ir 20 reižu augstāks nekā autobraucēju gadījumā.

Eiropas Savienībā* ik gadu iet bojā vairāk nekā 6 500 motorizēto divriteņu lietotāji. Renault braukšanas skolas instruktori sniedz padomu, kā samazināt negadījumu risku, kuros ir iesaistīti motociklisti.

Neraugoties uz to, kurš ir negadījuma izraisītājs, motociklisti, salīdzinot ar autovadītājiem, pieļaujot kļūdu uz ceļa, vienmēr maksā daudz augstāku cenu. “Motociklistu nepasargā auto salons vai dažādās drošības sistēmas, kas uzstādītas auto. To ir vērts atcerēties,” uzsver Renault braukšanas skolas direktors Zbigņevs Veseli (Zbigniew Weseli). Motociklisti negadījumos pārsvarā cieš no galvas, kāju un muguras savainojumiem.

Izmēra, formas un lielā paātrinājuma dēļ motocikli bieži vien ir slikti saskatāmi autovadītāju spoguļos vai arī tiek pamanīti par vēlu. “Pavasara un vasaras sezonā pirms manevra izdarīšanas iesakām ieskatīties spogulī vairākas reizes. Arī dzirde var noderēt. Bieži motociklus vispirms sadzird un tikai tad pamana,” brīdina Zbigņevs Veseli.

Tuvo gaismu izmantošana uzlabo iespēju pamanīt šos transportlīdzekļus. Motocikliem visu gadu ir obligāti jābrauc ar ieslēgtām gaismām — gan dienā, gan naktī. Pētījumi pierāda, ka tas samazina sliktas redzamības izraisīto negadījumu īpatsvaru par 16 %*.

Motocikli bieži bremzē, izmantojot ātrumus, nevis bremzes, un tas nozīmē, ka, motociklam samazinot ātrumu, bremžu gaismas neiedegas. “Tāpēc ir svarīgi ieturēt drošu distanci, ja priekšā brauc motocikls”, piebilst Zbigņevs Veseli.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.