Ceļu apkopē ziemā ietaupīto ieguldīs vietējo ceļu labošanā

Latvijas ceļu apkopē ziemā ietaupītos līdzekļus ieguldīs vietējo ceļu labošanā, šorīt Latvijas Radio pastāstīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Matīss atzina, ka maigā ziema ļāvusi ietaupīt uz ceļu tīrīšanu, tomēr bedres salu un atkušņu dēļ veidosies arī šopavasar, bet bojājumu būs mazāk.

Foto: iAuto.lv

Ietaupījumu iecerēts novirzīt vietējo autoceļu tīkla sakārtošanā, proti, ceļiem, kas laukos ved uz laukus saimniecībām un sētām, jo vietējo ceļu sakārtošanai finansējums mūsu valstī līdz šim ir bijis un arī nākotnē tiek plānots ļoti ierobežots, stāstīja politiķis.

Ministrs atzina, ka daudzas pašvaldības jau ir pieteikušās līdzekļu iegūšanai vietējiem ceļiem. Matīss apgalvoja, ka nozares vadībai jau ir skaidrība, kuri no ceļiem ir sliktā stāvoklī un būtu labojami, proti, primāri tiks taisīti tie ceļi, kur pavasaros tiek ieviesti automašīnu masas ierobežojumi. Labojamo ceļu uzvēlē tikšot runāts arī ar lauksaimnieku organizācijām.

Matīss atgādināja, ka nesen ir pabeigta jaunākā Latvijas tiltu inventarizācija, kas atklājusi, ka 400 tilti jeb aptuveni puse ir avārijas stāvoklī. Šī iemesla dēļ Matīss gatavojas vērsties valdībā un prasīt papildus finansējuma piešķiršanu. Tiltu sakārtošanai kopumā ir nepieciešami aptuveni 150 miljoni eiro, kas varētu tikt izlietoti vairāku gadu laikā.

Jautāts, vai tiešām cer valdībā iegūt šādu naudu, Matīss atzina, ka finansējuma sadales prioritāšu cīņa valdībā būs ļoti asa.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.