Precizē valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas un uzraudzības kārtību

Ceturtdien, 11.martā, valdība atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) izstrādātos grozījumus valsts un pašvaldību autoceļu uzturēšanas un uzraudzības kārtībā.

Grozījumi noteikumos par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli paredz, ka autoceļiem ar B un C uzturēšanas klasi pieļaujamais bojāto luksoforu darbības atjaunošanas laiks būs trīs diennaktis, nevis viena, kā līdz šim. Transportlīdzekļu satiksme šajā laikā tiks organizēta ar ceļazīmēm.

Foto: iAuto.lv

Šādas izmaiņas nepieciešamas, jo luksoforu darbības atjaunošana samērā bieži ir sarežģīts un laikietilpīgs process (grūtības sagādā sarežģīto elementu pieejamība steidzamības gadījumā, brīvdienas un svētku dienas).

Minētie grozījumi arī nosaka, ka turpmāk sarakstus pašvaldību autoceļu uzturēšanas klasēm nosaka atbilstoši šiem noteikumiem, tāpēc pašvaldībām vairs nebūs jāizdod savi saistošie noteikumi. Līdz šim izdotie pašvaldību saistošie noteikumi būs spēkā līdz 2014.gada 31.martam.

Grozījumu izstrādes laikā notikušas sarunas ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Latvijas Pašvaldību savienību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.