Kā dīzeļauto panākt labākus tehniskās apskates rezultātus ? (+VIDEO)

Tas ir regulāri dzirdēts, ka cilvēki, lai dabūtu labākus tehniskās apskates rezultātus, vienu vai divas bākas izbrauc ar augstas kvalitātes dīzeļdegvielu.

Lai saprastu, vai un kā šī tautas metode darbojas, vispirms jāsaprot, ko tad īsti mēra tehniskajā apskatē.

Ģirts Ulpe, CSDD tehniskās apskates eksperts: “Dīzeļu testā pārbauda izplūdes gāzes dīzeļdzinējiem. Kas atšķirībā no benzīna dzinējiem sastāda cietās daļiņas, nevis kaitīgos sadegšanas produktus kā benzīna gadījumā.” Vienkāršāk runājot, apskatē mēra kvēpu daudzumu. Mērījuma robežvērtības atkarīgas no automašīnas izlaiduma gada. Par 1980. gadu vecākiem dīzeļiem šo metodi nepielieto vispār, savukārt par 2017. gadu jaunākiem robežvērtību norāda automašīnas ražotājs. Pēdējās divās desmitgadēs ražotu dīzeļu īpašniekiem lielākās raizes sagādā tā sauktais kvēpu filtrs, kura uzdevums ir uztvert un periodiski sadedzināt tieši tās cietās daļiņas, ko mēra dīzeļu testā.Ģirts Ulpe: “Bez šī filtra apskati nav iespējams iziet, jo rādītāji neizpildās. Ja mēs redzam ka filtrs ir likvidēts, vērtējam ar 2. Slēdzam klāt OBD, ja ir kļūdas vērtējam ar 2.” Kvēpu filtrs var iziet no ierindas dažādu iemeslu dēļ, taču viens no biežākajiem ir nekvalitatīva dīzeļdegviela.

Zigmārs Liepiņš, Moller Auto Krasta servisa vadītājs: “Degvielas kvalitāte ietekmē gan izmešu daudzumu, gan patēriņu, gan dzinēja ilgmūžību. Skaidrs ka izvēloties kvalitatīvu vai nekvalitatīvu degvielu ietekmē arī DPF filtru, jo tas aizsērē. Jo labāka degviela jo mazāks kvēpu piesārņojums, kas ļauj mašīnai vieglāk elpot un izplūdes sistēma darbojas korektāk.” Vairāk skaties TV Auto ziņu sižetā.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.