Vairāku satiksmes infrastruktūras projektu realizēšanai Rīgas dome nākamgad plāno tērēt 60,10 miljonus eiro

Vairāku ceļu, ielu, krustojumu, veloceļu un dzelzceļa pārvadu izbūvei Rīgas dome nākamā gada budžetā kopumā atvēlējusi 60,10 miljonus eiro, informēja Rīgas domē.

Nākamajā gadā 13 miljoni eiro tiks ieguldīti brauktuvju seguma atjaunošanā, paredzot turpināt Rīgas centra maģistrālo ielu sakārtošanas darbus. Seguma atjaunošanu plānots veikt Krasta ielā posmā no Salu tilta līdz Ogres ielai, Brīvības ielā no Bruņinieku ielas līdz Gaisa tiltam, Kalpaka bulvārī no Brīvības ielas līdz Krišjāņa Valdemāra ielai, Merķeļa ielā un citviet.

Tāpat, gatavojoties XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem tiks pārbūvētas Daugavas stadionam pieguļošās – Vagonu, Ata un Augšielas, kā arī satiksmes pārvads Augusta Deglava ielā. Būvdarbos kopā ar ES fondu un valsts līdzfinansējumu dome plāno ieguldīt 3,5 miljonus eiro.

Saistībā ar simtgades Dziesmu svētku norisi, tiks veikta arī satiksmes pārvada pār dzelzceļu pie Brasas stacijas pārbūve, lai nodrošinātu ērtu satiksmes kustību svētku dalībniekiem uz Mežaparka lielo estrādi. “Šī objekta atjaunošanā tiks ieguldīti 3,9 miljoni eiro,” norāda domes pārstāvji.

Tāpat, nākamajā gadā Rīgas teritorijā paredzēts izbūvēt arī trīs jaunus veloceļus. Viens no plānotajiem veloceļu maršrutiem būs Imanta – Daugavgrīva, kura izveidei nepieciešami 2,9 miljoni, otrs maršruts plānots Centrs – Ziepniekkalns teritorijā, kura izbūvei vajadzīgi 1,9 miljoni eiro, bet, lai izbūvētu veloceļu Turgeņeva ielā pašvaldība plāno izlietot 800 000 eiro.

Domē norāda, ka tiks veikta arī Lubānas ielas, Juglas ielas un Augusta Deglava ielas apļveida krustojumu pārbūve, kas nodrošinās ērtu satiksmes kustību atklājot IKEA tīkla tirdzniecības centru. Rīgas pašvaldība šo krustojumu pārbūvē piedalīsies ar līdzfinansējumu 704 000 eiro apmērā.

Pārdaugavā plānots veikt Aleksandra Grīna bulvāra pārbūvi no Bāriņu ielas līdz Daugavgrīvas ielai, kas pašvaldībai izmaksās 1,7 miljonu eiro.

Domē norāda, ka tiks turpināts darbs arī pie auto novietņu izbūves mikrorajonos un nākamajā gadā Rīgā plānots izbūvēt astoņas auto novietnes apdzīvotākajos pilsētas rajonos. No pilsētas budžeta šim mērķim paredzēts novirzīt 1,5 miljonu eiro.

Tāpat plānots, ka tiks uzsākta vairāku vērienīgu satiksmes infrastruktūras objektu būvniecība, kas norisināsies ar Eiropas fondu līdzfinansējumu. Nākamajā gadā plānots uzsākt satiksmes pārvada pār dzelzceļa sliežu ceļiem Rīga-Skulte ar pieslēgumiem pie Viestura prospekta un Tvaika ielas izbūves 1.kārtu, kā arī turpināt Salu tilta kompleksa 2.kārtas pārbūvi, objektu būvniecībā kopumā ieguldot apmēram 30,2 miljonus eiro.

Savukārt, lai paaugstinātu iedzīvotāju drošības līmeni, ar 774 733 eiro nākamgad plānots uzstādīt 44 jaunas videonovērošanas kameras Bolderājas un Daugavgrīvas apkaimēs, bet 374 000 eiro plānots piešķirt Rīgas pašvaldības policijas autoparka atjaunošanai.

Jau ziņots, ka Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja akceptējusi Rīgas pašvaldības 2018.gada budžeta projektu, kas plānots ar 48,28 miljonu eiro deficītu.

Plānots, ka Rīgas pašvaldības 2018.gada budžeta kopējie ieņēmumi būs 906,62 miljoni eiro, no kuriem liekāko daļu – 702,66 miljonus eiro veido nodokļu ieņēmumi, 145,10 miljonu apmērā – valsts budžeta transferti, 28,17 miljonu apmērā – budžeta iestāžu ieņēmumi un 23,53 miljonu apmērā – nenodokļu ieņēmumi, kas ir, piemēram, nomas maksa, pašvaldības nodevas un citi ieņēmumi.

Savukārt budžeta izdevumi nākamgad plānoti 954,90 miljonu eiro apmērā no kuriem 784,69 miljoni tiks atvēlēti uzturēšanas izdevumu segšanai, piemēram, darbinieku algu izmaksai un sociālajiem pabalstiem, bet 170 miljoni eiro tiks atvēlēti kapitālo izdevumu segšanai.

Foto: iAuto.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.