Vai pieļaujama autostāvvieta uz gājēju pārejas? Rīgā dažas tādas ir

Rīgā vairākās vietās ceļa zīmes norāda to, ka autostāvvietas zona sākas uz gājēju pārejas. Vai zīmes ir izvietotas pareizi un kā pareizi novietot automobili stāvēšanai?

Kāds Twitter lietotājs šonedēļ pamanījis kādu interesantu satiksmes infrastruktūras “meistardarbu” Rīgas ielās – gājēju pāreja Lielvārdes ielā apvienota ar autostāvvietu, kā rezultātā autovadītāji novieto savas automašīnas tiešā tuvumā gājēju pārejai, bet neapzinīgākie autovadītāji automašīnas novieto tieši uz gājēju pārejas.

Ekrānšāviņš Foto: Pilsēta cilvēkiem

Jāatzīst, ka šī ne tuvu nav vienīgā vieta Rīgā, kur Rīgas domes Satiksmes departaments ņirgājas par gājējiem un autovadītājiem, ceļa zīmes izvietojot šādā veidā, maldinot autovadītājus.

Līdzīgi autostāvvietas ceļa zīme uzstādīta arī Tallinas ielā, kur šo kļūdu RDSD centušies labot ar dzeltenu horizontālo marķējumu, kurš ziemas apstākļos diemžēl nav redzams un autovadītāji automašīnas novieto tieši pie gājēju pārejas.

Ekrānšāviņš Foto: Pilsēta cilvēkiem

Satiksmes departamenta atbilde par šo problēmu gan ir ierasti ignoranta: “Visas satiksmes infrastruktūras nepilnības nav iespējams labot vienā dienā. Diemžēl.”

Šīs “satiksmes infrastruktūras nepilnības” Rīgā ir jau kopš 2004. gada, kad tika mainīti ceļu satiksmes noteikumi, kuri noteica, ka automašīnas aizliegts novietot uz gājēju pārejām un pirms/aiz tām. Skumji, ka RDSD ir vienalga, cik saprotama ir viņu veidotā satiksmes infrastruktūra un vienīgā atbilde, ko viņi spēj sniegt, ir: “autovadītājiem ir jāievēro CSN”. Līdzīgi jau kopš pērnā gada 1. janvāra valstī spēkā ir jauni CSN, kas nosaka, ka automašīnas ir aizliegts novietot tuvāk par 5 metriem no krustojuma noapaļojuma. RDSD pagājušogad nav pārvietojis nevienu maksas autostāvvietu Rīgas centrā, lai noteikumu prasības būtu vienādas visā Rīgā, tādējādi pieradinot autovadītājus novietot automašīnas tuvāk par 5 metriem no krustojuma, kas ir pretrunā ar CSN.

Bet universālā atbilde no departamenta, kā jau vienmēr – “Visas satiksmes infrastruktūras nepilnības nav iespējams labot vienā dienā. Diemžēl.”

Ekrānšāviņš Foto: Pilsēta cilvēkiem

 

 

Autostāvvieta ielas malā Rīgā Foto: iAuto

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.