Izmaiņas nes augļus – pēc pērn veiktajām izmaiņām likumos janvāri strauji pieaudzis reģistrēto vieglo automašīnu skaits

Latvijā šogad janvārī pirmreizējā reģistrācija veikta 5715 vieglajām automašīnām, kas ir par 61,3% vairāk nekā attiecīgajā mēnesī pērn, liecina Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) apkopotā informācija.

Direkcijas pārstāvis Rolands Rumba aģentūra LETA norādīja, ka, visticamāk, būtiskais reģistrēto vieglo automašīnu skaita pieaugums janvārī saistīts ar pērn veiktajām nodokļa izmaiņām šajā jomā. Piemēram, no šā gada tika atcelts vieglo automobiļu un motociklu nodoklis, kas jāmaksā par pirmo reizi Latvijā reģistrējamu spēkratu, kas nozīmē, ka cilvēki pērnā gada pēdējos mēnešos varētu būt nogaidījuši ar auto iegādi.

Tāpat neesot izslēgts, ka automašīnu reģistrācijas skaita pieaugums varētu būt saistīts ar šogad ieviesto nodokli, kas jāmaksā par ārvalstī reģistrēta automobiļa izmantošanu Latvijā. Tādējādi iedzīvotāji, kas spēkratu bija reģistrējuši ārvalstī, bet faktiski izmantoja Latvijā, varētu to būt iegrāmatojuši Latvijā, lai nebūtu jāmaksā attiecīgais nodoklis.

Pēc CSDD datiem, 2016.gada pirmajā mēnesī iegrāmatoti arī 609 kravas auto, kas ir par 10,9% vairāk, 21 autobuss, kas ir par 50% vairāk, kā arī 99 motocikli un tricikli, kas ir kāpums par 65%.

Tāpat reģistrēti 32 mopēdi, kas ir par pieciem vairāk, 20 kvadricikli, kas ir par vienu mazāk, kā arī 430 piekabes un puspiekabes, kas ir par 86,1% vairāk.

Kopumā šā gada janvārī reģistrēti 6926 transportlīdzekļi, kas ir par 55,9% vairāk nekā gadu iepriekš.

Latvijā pērn pirmreizējā reģistrācija veikta 60 625 vieglajām automašīnām, kas ir par 4,9% mazāk nekā 2015.gadā.

Foto: iAuto.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.