Policija atklāj faktus – garnadži sadarbojušies ar autoservisiem

Valsts policijas darbinieki pie nesen aizturēta zagtu mantu uzpircēja un ar viņu saistītos autoservisos atraduši gandrīz 200 zagtus automašīnu spogulīšu un lukturu komplektus, šodien žurnālistiem pastāstīja Rīgas reģiona kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Izmeklēšana sākta jau pagājušā gadā. Pie vīrieša atrasti 144 automašīnu spogulīšu komplekti un 21 lukturu komplekts. Tāpat ar vīrieti saistītos piecos servisos uzieti vēl 28 lukturu komplekti. Apzagtās automašīnas bijušas pietiekami vērtīgas, norādīja Sozinovs.

Noskaidrojies, ka vīrietis zagto mantu “laidis otrreizējā tirgū”, šajā gadījumā acīmredzot autoservisiem, no kuriem četri darbojušies oficiāli, bet viens bijis nereģistrēts. Šajos servisos konstatēti vairāki administratīvie pārkāpumi.
Aizturētais dzimis 1973.gadā un jau agrāk tiesāts par zagtu mantu uzpirkšanu un narkotiku noziegumiem. Tiesa viņam piemērojusi apcietinājumu.

Daļa uzietās preces bijusi automašīnu īpašnieku marķēta.

Policija vēl skaidro, vai autoservisu darbinieki zagto daļu uzpirkšanā bija iesaistījusies apzināti, jo nepieciešams savākt pierādījumus, vai personas zinājušas, ka pirkušas zagtu mantu. Tāpat policija skaidro no kurām personām vīrietis zagtās mantas uzpircis.

Lai arī pērn Rīgas reģionā nozagts par 100 automašīnām mazāk salīdzinot ar 2015.gadu, tāds nozieguma veids kā spoguļu un lukturu zādzības saglabājis savu aktualitāti. Šo noziegumu apkarošana pēc Sozinova teiktā “dažreiz ir kā cīņa ar vējdzirnavām.”

Vidējās klases automašīnas tiek nozagtas, lai vēlāk iztirgotu to detaļas, izmantojot autoservisus un pārpircējus.
Policija pagājušā gadā pie noziedzniekiem atradusi arī speciālu ierīci ar antenu, kas palīdz zagļiem vieglāk piekļūt spēkratam.

Parasti noziedznieki ar šādu ierīci atrodas netālu no automašīnas īpašnieka, piemēram, lielveikalu tuvumā. Policija aicina sabiedrību par šādiem aizdomīgiem darboņiem ziņot, tāpat tiek aicināts informēt par tā sauktajiem “kaktu” autoservisiem.

Foto: iAuto.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.