Rīgas mediķi brauks “Opel Movano”

Daudzpusīgajam Opel Movano ticis uzticēts īpašs uzdevums – kalpot kā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta transportlīdzeklim galvaspilsētā. No kopskaitā 52 automašīnām, 36 jau ir nodotas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD), lai nodrošinātu diennakts neatliekamo medicīnisko palīdzību Rīgā un apkārtnē.

Sadarbībā ar NMPD un sertificēto pārbūvju speciālistu uzņēmumu ALTAS, Opel demonstrē, kā Movano tiek pārvērsts par mediķu palīgu operatīvā transporta formā. Pārbūves, kas tika veiktas ar L2H2 FWD transportlīdzekļiem ar 125 kW/170 ZS dzinējiem, ietver ne tikai visas operatīvā transporta pamatprasības, bet arī īpašas funkcijas, piemēram, regulējamu pneimatisko aizmugures balstiekārtu. Movano, pilnībā aprīkots ar visu medicīnisko aprīkojumu un personālu, sver mazāk nekā 3500 kg, tādējādi to drīkst vadīt ar B kategorijas vadītāja apliecību.

Opel Movano nodrošina vienu no visplašākajiem virsbūvju variantu piedāvājumiem vieglā komerctransporta tirgū; dažādi modeļi pieejami gandrīz katrai klienta īpašajai prasībai. Piedāvājums ietver furgonus, kas pieejami četros dažādos garuma un trīs augstuma variantos, pasažieru versijas, dubultās kabīnes, kā arī platformas šasijas modeļus.

Tā nav pirmā reize, kad Opel tiek pārvērsts par operatīvo transportlīdzekli; šim pakalpojumam Opel ir senas tradīcijas. Pirmo reizi tas notika vēl 1909. gadā ar “Opel 4/8 hp”, kas drīz vien jau bija pazīstams ar nosaukumu “Daktera auto”. Šodien Opel no sērvijveida automašīnām ražo speciālos transportlīdzekļus policijas, neatliekamās medicīniskās palīdzības un ugunsdzēsēju komandām visā Eiropā. Latvijā uz ceļiem darbojas jau 352 Mokka un Insignia policijas automašīnas, un tagad pirmo reizi Baltijā Movano ir sagatavots ārkārtas situācijām, lai kopā ar mediķiem dotos palīdzēt cilvēkiem un glābtu dzīvības.

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.