CSDD Rīgas Motormuzeju pirmajās trīs dienās apmeklējuši vairāk nekā trīs tūkstoši cilvēku (+ video)

Pirmajās trīs dienās, no 2. līdz 4. jūlijam, rekonstruēto CSDD Rīgas Motormuzeju (RMM) pēc tā atvēršanas apmeklējuši vairāk nekā trīs tūkstoši interesentu. Apmeklētāji muzejā vidēji pavadīja vairāk nekā divas stundas. Īpaši lielu apmeklētāju interesi izraisīja vērtīgie muzeja jaunieguvumi un iespēja līdzdarboties dažādās interaktīvajās nodarbēs.

“Jūtam gandarījumu, ka esam radījuši lielisku izglītojošu atpūtas centru, kas sniedz cilvēkiem prieku un pozitīvas emocijas. To apliecina gan lielais apmeklētāju skaits, gan atzinīgās, sajūsmas pilnās atsauksmes,” stāsta RMM direktors Aivars Aksenoks.

Izmantojot moderno tehnoloģiju sniegtās iespējas, lielāko apmeklētāju uzmanību piesaistīja un sajūsma bija vērojama pie interaktīvajām aktivitātēm. Populārākie pieturas punkti ekspozīcijā šajās dienās bija: “Nofotografējies ZiS automobilī” – iespēja virtuāli iejusties un iemūžināt sevi armijas parādē, “Impresija par braucienu uz kāzām kolhozā Bormaņos 1975.gadā” jeb virtuāls brauciens PAZ autobusā un “Izkrāso Elektro RAF” jeb mikroautobusa virtuālā krāsošana, mainot multimediālo 3D projekciju.

Par pirmo dienu apmeklētāju novērojumiem RMM Ekspozīcijas vadītājs Lindards Zandovskis stāsta, ka apmeklētāju vidū bijis daudz ģimeņu ar bērniem, kuri sajūsmā par redzēto vēlējās muzejā pavadīt pēc iespējas ilgāku laiku. “Muzeja apmeklējums ir piedzīvojums visai dienai. Daudzas interesantas nianses var atklāt un ekspozīciju labāk iepazīt, izstaigājot to vairākas reizes. Pirmais stāvs apmeklētājus aizrauj ar elegantajiem auto, otrais stāvs ar interaktivitātēm, bet nultais, kurā aplūkojami Latvijā ražotie auto, motocikli un velosipēdi, rada nostalģiju un īpašas emocijas tiem, kuri eksponēto tehniku savulaik lietojuši,” stāsta L. Zandovskis.

Par ievērojamākajiem eksponātiem muzeja apmeklētāji atzinuši pasaulē pirmās automašīnas Benz Patent Motorwagen repliku, 1930. gada Cadillac V8 jeb prezidenta Kārļa Ulmaņa auto “dvīņubrāli”, kā arī ZiS bruņoto automobili. Ar apmeklētāju iespaidiem iespējams iepazīties arī sociālajos tīklos, meklējot tos pēc tēmtura #atklajmotormuzeju.

Ņemot vērā, ka muzeja darba laiks katru dienu ir no plkst. 10.00 līdz 18.00, apmeklētāji tiek aicināti neatlikt ierašanos uz pēdējo brīdi, lai pagūtu apskatīt ekspozīciju bez steigas. Vairāk par biļešu cenām, atlaidēm un bezmaksas apmeklējumiem iespējams uzzināt RMM mājaslapā http://motormuzejs.lv/index.php/homepage-2/opening-hours-and-tickets-lv. RMM ieejas kartes drīzumā būs nopērkamas ne tikai muzeja kasēs, bet arī elektroniski muzeja mājaslapā, Biļešu Servisa tirdzniecības vietās un www.bilesuserviss.lv.

Jau ziņots, ka piektdien, 1. jūlijā, ar seno spēkratu parādi un sarkanās lentas simbolisku pārgriešanu svinīgi tika atklāts rekonstruētais CSDD Rīgas Motormuzejs (RMM) – Baltijā lielākais un modernākais vēsturisko spēkratu muzejs. Pēc vērienīgās rekonstrukcijas muzeja iekštelpas ir pilnībā pārbūvētas atbilstoši mūsdienu prasībām, iegūstot plašākas, kvalitatīvākas ekspozīcijas telpas, labiekārtotu un patīkamu vidi, kā arī ērtu pieejamību ikvienam apmeklētājam. Muzeja ekspozīcija veidota kā aizraujošs un interaktīvs stāsts par unikāliem spēkratiem, ievērojamām personībām un nozīmīgākajiem notikumiem auto un cilvēces vēsturē. Ekspozīcija izvietota trīs stāvos vairāk nekā 4000 kvadrātmetru platībā un tajā patlaban aplūkojami vairāk nekā 100 unikālu automobiļu, motociklu un velosipēdu.

Dinamisku muzeja darbību nodrošinās atsevišķa maināma izstāžu zāle, kā arī modernas konferenču telpas. Apmeklētāju ērtībai darbojas kafejnīca un pieejams bērnu rotaļu laukums. Skolēniem ir iespēja apgūt ceļu satiksmes noteikumus, autobūves vēsturi un tehniku RMM muzejpedagoģijas klasē.

Foto: ekrānšāviņš no youtube.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.