Pētījums – divas trešdaļas smago avāriju notiek uz sausas brauktuves

Lielākā daļa jeb 69% smago avāriju notiek uz sausas brauktuves, liecina Valsts policijas veiktais pētījums par smagajiem ceļu satiksmes negadījumiem.

Kā skaidro Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis, visbiežāk jeb 40% negadījumu notiek pārsniegta ātruma dēļ.

Lielākoties jeb 88% gadījumu negadījumi notikuši labos laikapstākļos un 57% gadījumu bijuši dienas laikā. Savukārt 20% negadījumu iemesls ir bijis reibums. Visvairāk smago negadījumu notiek jūnijā un jūlijā, un pārsvarā tās ir sadursmes vai uzbraukšana gājējam.

Pētījumā secināts, ka 82,4% gadījumu smagos ceļu satiksmes negadījumus izraisījuši vīrieši un 36,1% gadījumu autovadītāji bijuši vecumā līdz 29 gadiem. 21,3% negadījumu izraisījis “Audi” markas automobilis, bet 32,4% gadījumu – automašīnas, kas vecākas par 20 gadiem.

No ceļu satiksmes negadījumos iekļuvušajiem autovadītājiem 32% kā galvenos iemeslus negadījumiem min neuzmanību, 16% – nogurumu, bet 11% – reibumu un domas par citām lietām.

77% autovadītāju savas prasmes uz sausas brauktuves vērtē kā labas, tomēr 69% smago negadījumu notiek tieši uz sausas brauktuves, uzsver policijā.

Pētījums par smagajiem ceļu satiksmes negadījumiem veikts, izmantojot datus par periodu no 2013.gada 1.jūlija līdz 2014.gada 30.jūnijam. Tā mērķis bija apzināt riska faktorus, kuri ietekmē ceļu satiksmes negadījumus. Pētījumā analizēti negadījumi un veikta 225 cilvēku aptauja. Pētījumu finansējis Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs.

Foto: iAuto.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.