„333” trasē kronēta „Ātruma karaliene 2016”

Par godu Sieviešu dienai, sporta kompleksā „333” jau otro gadu tika aizvadītas dāmu autosacīkstes „Ātruma karaliene”, kur Latvijas drifta meistars Gvido Elksnis meklēja ātrāko un precīzāko autovadītāju. Šogad titulu izcīnīja Justīne Sevčenkoka.

Sacensību rītā uz starta devās 29 braucējas, kurām galvenais dienas uzdevums bija „333” komandas sagatavotās trases veikšana. Kā atzina dalībnieces – trases konfigurācija bija ātra un interesanta, kā arī tehniska, jo uz starta finiša taisnes bija izveidota pilonu „čūska”, kur tika pārbaudītas dalībnieču spējas precīzi vadīt automašīnu.

 

Sacensību rezultāti tika vērtēti pēc ātrākā apļa laika vairāku braucienu kopvērtējumā, taču rezultātus varēja ietekmēt soda sekundes, kas tika piemērotas par katra šķēršļa aizskaršanu (+5 sec). Lai braucieni notiku visām dalībniecēm vienādos apstākļos, organizatori sacensībām piedāvāja divas identiskas Toyota GT86 automašīnas, kas tika aprīkotas ar jaunām Goodyear Eagle F1 riepām.

Gvido Elksnis, atzinīgi vērtējot daiļā dzimuma sacensību garu un autovadīšanas prasmes, atzīst:Dāmas jau no pirmajiem apļiem ātri adoptējās pie sportiskajām Toyota GT86 automašīnām. Patīkams pārsteigums bija titula „Ātruma karaliene 2015” īpašnieces un panākumiem bagātās autovadītājas Beates Klipas klātbūtne sacensībās, kura motivēja sacensību dalībnieces un sniedza padomus labākam startam. Jau pēc pirmajiem braucieniem bija skaidrs, ka cīņa būs sīva! Uzrādītie rezultāti dažreiz līdzinājās Pasaules čempionātam bobslejā, kur cīņa rit par sekundes simtdaļām! Liels prieks bija aizvadīt šo pozitīvo dienu ātruma un adrenalīna iespaidā, un dāmu kompānijā, kā arī redzēt tik daudz sieviešu smaidus!”

Pēc pirmā brauciena labāko rezultātu spēja uzrādīt Baiba Tētiņa, bez kļūdām veicot distanci 52,100 sekundēs. Jāatzīmē, ka pirmajā brauciena tikai viena dāma pieļāva šķēršļa aizskaršanas kļūdu, par kuru saņēma + 5sec pie uzrādītā rezultāta.

Otrajā braucienā, samainoties ar automašīnām un jau pārzinot trasi, apļa laiki kļuva ievērojami labāki, un saspringtā cīņa par uzvaru, un galveno balvu no Goodyear turpinājās! Pirmā brauciena rekordi tika lauzti un daži no braucienos uzrādītajiem rezultātiem bija pārsteidzoši labi, taču satraukums un vēlme uzvarēt šoreiz mijās ar kļūdām trasē. Dažas no ātrākajām braucējām nogāza šķēršļus un saņēma soda sekundes, tādējādi liedzot sev iespēju cīņai par uzvaru. Sacensību pēdējie braucieni izrādījās nervu kutinoši kā atbalstītājiem, vīriem un draugiem, tā arī organizatoriem.

Uzvaru izcīnīja un par „Ātruma karalieni 2016” sīvā cīņā kļuva Justīne Sevčenoka, bez kļūdām veicot distanci un uzrādot apļa laiku 51,672 sekundes. Justīne bija dāma ar visaugstākajām papēžu kurpēm turklāt pati atzīst, ka tur arī slēpjas viņas ātrums. Otrajā vietā ierindojās Evija Tētiņa ar apļa laiku 51,725 sekundes, taču godpilno trešo vietu, jau otro gadu pēc kārtas, izcīnīja Baiba Tētiņa ar laiku 52,100 sekundes.

Arī šoreiz organizatori un atbalstītāji bija parūpējušies par bagātīgu balvu fondu no mūsu draugiem un partneriem! Pirmās vietas ieguvēja Justīne saņēma galveno balvu jaunu vasaras riepu komplektu no Goodyear, 2.  vietas ieguvēja saņēma 200 EUR dāvanu karti no Goodyear, savukārt 3. vietas ieguvēja saņēma 100 EUR dāvanu karti no Goodyear! Dalībnieces 4.-6. vietā ieguva balvas no Valvoline un visas dalībnieces līdz 15. vietai balvās saņēma dāvanu no riepu serviss R1, kā arī katra dalībniece tika iepriecināta ar ziediem no ziedu salona „Ziedu Fabrika.

Sporta komplekss „333” un Gvido Elksnis vēl dāmām priecīgus svētkus, novēl mīlestību, prieku un cer uz tikšanos jau nākamajā gadā  „Ātruma karaliene” sacensībās!

Foto: Edijs Elksnis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.