“Rīgas satiksme” noraida informāciju par ieceri paaugstināt cenas pilsētas autostāvvietās

Uzņēmums “Rīgas satiksme” (RS) noraida izskanējušo informāciju par ieceri paaugstināt cenas pilsētas autostāvvietās, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

“RS informē, ka nekādi cenu palielinājumi ielu malās esošajās autostāvvietās, kuras apsaimnieko RS, šogad netiek plānoti un arī nenotiks,” norādīja RS pārstāvis Viktors Zaķis.

Zaķis norādīja, ka iepriekš publiski izskanējusi informācija par iespēju palielināt tarifu pilsētas ielu malās esošajāsautostāvvietās tika pausta kā instruments, ar kuru iespējams regulēt auto pieplūdumu pilsētas centrā un motivēt autovadītājus izmantot sabiedrisko transportu, kas atslogo pilsētas centru no automašīnām. Tomēr nedz RS, nedz arī Rīgas dome nesaredz vajadzību mainīt tarifus pilsētas autostāvvietās un paaugstināt maksu par to izmantošanu, uzsvēra uzņēmumā.

Kā ziņots, slēdzot stāvvietas, dārgāka varētu kļūt automašīnu novietošana ielas malās, iepriekš ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.

No 112 Rīgas pilsētas būvvaldes pārbaudītajām autostāvvietām Rīgā 70 autostāvvietas patlaban neatbilst pašvaldības apbūves noteikumiem, bet darbība pārtraukta piecās autostāvvietās. Ja lielāko daļu stāvvietu pilsētā nāksies slēgt, var palielināties pieprasījums pēc stāvvietām ielu malās. RS raidījumam apstiprināja, ka šādā gadījumā varētu palielināties maksa par autostāvvietām, lai autovadītājus mudinātu lietot sabiedrisko transportu.

Foto: iAuto.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.