Darbu sāk Roberta Boša mācību centrs un RTU Automobiļu ekspluatācijas laboratorija

Tehnoloģiju uzņēmumam «Bosch» sadarbojoties ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), jaunatklātajā RTU Laboratoriju mājā ir izveidots Roberta Boša mācību centrs, kas vienlaicīgi būs arī RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) Automobiļu ekspluatācijas laboratorija. Jaunā mācību centra atklāšana notiks trešdien, 24. februārī, plkst. 13 Paula Valdena ielā 1, Ķīpsalā.

Mācību centrā tiks sagatavoti augsti kvalificēti autoservisu darbinieki, kā arī notiks RTU MTAF studentu teorētiskās un praktiskās mācības. «Robert Bosch» SIA mācību centrā ir investējusi ap 100 000 eiro. RTU ar Robert Bosch» SIA ir noslēgusi ilgstošas sadarbības līgumu.

«Jaunais mācību centrs iezīmēs kvalitatīvi jaunu pakāpi Latvijas automobiļu nozares profesionāļu sagatavošanā un autoparka kvalitātes līmeņa nodrošināšanā. «Bosch» darbība vienmēr bijusi vērsta uz autobūves progresu, braukšanas ērtībām un drošību, taču modernos tehnoloģiskos sasniegumus pilnvērtīgi izmantot var tikai cilvēki ar atbilstošu sagatavotību un iemaņām. Līdz ar centra darbības uzsākšanu gan mūsu servisu darbiniekiem, gan topošajiem nozares speciālistiem būs ievērojami plašākas iespējas apgūt pašas aktuālākās tehnoloģijas un to sniegtās iespējas,» stāsta «Robert Bosch» SIA valdes loceklis Kaspars Kalviškis.

Mācību centrā būs iespējams apgūt automobiļu elektriskās un elektroniskās sistēmas, kas ir īpaši būtiski, strādājot ar moderniem auto, kas aprīkoti ar daudzām elektroniskajām iekārtām. Tāpat būs iespējams apgūt modernu automobiļu diagnostikas ierīču apkalpošanu, kā arī salona gaisa kondicionēšanas sistēmas un benzīna un dīzeļmotoru iesmidzināšanas sistēmas.

«RTU studentiem būs iespēja strādāt ar pašām jaunākajām «Robert Bosch» izstrādātajām automobiļu diagnostikas iekārtām, un, tiklīdz tirgū būs pieejams kāds jaunāks diagnostikas iekārtas modelis, tas būs arī RTU laboratorijā. Būtiski, ka jaunā Automobiļu ekspluatācijas laboratorija fiziski atrodas līdzās Motoru laboratorijai, kas plānota kā zinātniski pētnieciska laboratorija. Abas laboratorijas plānots izmantot līdztekus – motors un automobilis ir vienoti, arī laboratorijas būs vienotas,» saka RTU MTAF Automobiļu katedras vadītājs Aivis Grīslis.

Nākotnē centra tehniskais aprīkojums tiks papildināts ar citām iekārtām, kas ļaus piedāvāt vēl plašāku mācību programmu.

Foto: iAuto.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.