Piketā pie Rīgas domes vakar pulcējās vairāk nekā simts veloaktīvisti (+ VIDEO)

Piketā pie Rīgas domes trešdien pulcējās vairāk nekā simts veloaktīvisti, novēroja aģentūra LETA.

Piketā piedalās dažādi gadu gājuma aktīvisti, viņiem līdzi ir vairāki desmitu plakāti un velosipēdi. Uz plakātiem ir tādi uzraksti kā “Stagnācijai – nē!”, “Nil, beidz melot”, “Jakrin, kad salabosi Barona ielu?” un citi.

Piketētāji nemitīgi zvana zvaniņus, pūš taures un izkliedz dažādus saukļus, piemēram, “Beidziet solīt, sācies darīt!” un citus. Iznākt pie piketētājiem tika saukts arī Satiksmes departamenta direktors Emīls Jakrins, kurš tobrīd atradās domē, un citi domes deputāti.

Līdz ar piketa sākumu Rīgas domē sākās arī Satiksmes un transporta lietu komitejas sēde.

Sēdes sākumā deputāts Vilnis Ķirsis (V) aicināja izsludināt desmit minūšu pārtraukumu, lai izietu ārā pie piketētājiem. To izdarīja visi opozīcijas deputāti, taču neviens no valdošās koalīcijas. Viņi tikmēr palika sēžu zālē un gaidīja, kad atgriezīsies opozīcijas kolēģi. Ārā nedevās arī deputāte Baiba Broka (VL-TB/LNNK).

Aģentūra LETA novēroja, ka pie protestētājiem iznācis ārā bija Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR). Viņš centās skaidrot sarežģītos projektu izbūves procesus un atsauca atmiņā projektus, ko dome jau ir īstenojusi. Taču tas velosipēdistus neapmierināja un viņi turpināja pieprasīt “reālus darbus un pārmaiņas”, norādot, ka izskatās, ka domei sāks kaut ko darīt tikai tad, kad uz ceļiem būs pirmie līķi.

Kā vēlāk žurnālistiem sacīja Jakrins, ka viņš ir pašvaldības ierēdnis, nevis politiķis, tādēļ atbildēt par deputātu lēmumiem piketētāju priekšā nevarot.

“Pašu piketu vērtēju pozitīvi, jo es vienmēr augsti vērtēju jebkuras sabiedrības daļas aktivitāti sev svarīgu jautājumu risināšanā. Domes deputāti un ierēdņi intensīvi strādā, lai viņu problēmas risinātu,” teica Jakrins.

Viņš norādīja, ka departaments vairākkārt jau skaidrojis, ka Rīgā primāri tiek uzlabota sabiedriskā transporta sistēma, jo ar to pārvietojas desmitiem tūkstoši pasažieru. “Esam noslēguši sadarbību ar dāņu arhitektu Janu Gēlu un sadarbības laikā radīsim infrastruktūru, kas būs atbilstoša arī veloaktīvistu prasībām,” solīja Jakrins, vēlreiz norādot, ka “viņš ir tikai zaldāts” un pilda domnieku pieņemtos lēmumus.
 

Foto: iAuto.lv

Foto: iAuto.lv

Foto: iAuto.lv

Dalies:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.