Noslēgts 204 611 eiro vērts līgums par netrafaretu ceļu policijas automašīnu aprīkošanu ar 360 grādu videoieraksta sistēmu

Valsts policija ir noslēgusi līgumu par divu netrafaretu ceļu policijas automašīnu aprīkošanu ar 360 grādu videoieraksta sistēmu, kas ļauj efektīvi konstatēt pārkāpumus, neapturot autovadītāju, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijā.

Kameru piegādātājs ir uzņēmums “Jarva” un līguma summa ir 204 611 eiro.

Jaunas automašīnas nebūs nepieciešamas iegādāties, jo kameras varēs izvietot uz patlaban policijas rīcībā esošajiem spēkratiem.

2019.gadā iegādātā pirmā 360 grādu kameras sistēma jau sen sevi pierādījusi un turpina efektīvi darboties satiksmes drošības uzraudzībā, norāda policija.

Jau ziņots, ka 2019.gada rudenī uz ielām sāka darboties ar 360 grādu kameru aprīkots netrafarēts policijas mikroautobuss. Busiņā iemontētā iekārta spēj nolasīt numurzīmes un konstatēt pārkāpumus, neapstādinot transportlīdzekļa vadītāju. Pārkāpuma izdarītājs līdzīgi kā ar fotoradariem netiek apturēts, taču vēlāk saņem pārkāpuma protokolu ar automašīnas attēlu, numurzīmi un fiksēto pārkāpumu.

Ar kamerām varot konstatēt visdažādākā veida pārkāpumus, piemēram, agresīvu braukšanu, telefona lietošanu, pārvietošanos pa sabiedriskā transporta joslām, pagriezienu nerādīšanu, braukšanu pie sarkanās gaismas, braukšanu bez gaismām un citus.

Pērn ar iekārtu konstatēti 8223 pārkāpumi. 

Policija arī iepriekš apliecinājusi, ka papildus jau esošajiem droniem ir iegādāti jauni bezpilota lidaparāti, kurus var izmantot satiksmes drošības uzraudzībā un citu funkciju veikšanā.

LETA arī rakstīja, ka stacionāro fotoradaru uzturētājs SIA “Jarva” no 24.augusta lauzīs līgumu ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD), tādējādi CSDD konkursā meklē jaunu stacionāro radaru uzturētāju.

Kompānija “Jarva” reģistrēta 2010.gadā, un tās pamatkapitāls ir 120 000 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Kompānijas kapitālā 95% īpašnieks ir Uģis Beļavskis, bet 5% īpašnieks ir Jānis Bērziņš. Pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2020.gada 1.decembra līdz 2021.gada 30.novembrim, kompānijas apgrozījums bija 882 171 eiro, bet zaudējumi bija 343 991 eiro apmērā.
 

Foto: iAuto.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.