Aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu no ārzemnieka aizturēti divi ceļu policisti

ekšējās drošības birojs (IDB) aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu no kāda ārzemnieka aizturējis divus ceļu policistus, aģentūru LETA informēja IDB.

Veicot dienesta pienākumus ceļu satiksmes uzraudzībā, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas pieprasīja un pieņēma kukuli no kravas transportlīdzekļa vadītāja par izdarītā administratīvā pārkāpuma – Latvijas teritorijas šķērsošanas bez samaksātas autoceļu lietošanas nodevas – nenoformēšanu likumā paredzētajā kārtībā.

“Šī noziedzīgā nodarījuma atklāšanu un izmeklēšanu aktīvi veicināja kravas transportlīdzekļa vadītājs, kurš, lai izvairītos no soda par administratīvo pārkāpumu, bija piekritis samaksāt kukuli amatpersonām. Personu, kura ir devusi kukuli, bet par notikušo labprātīgi paziņo un aktīvi veicina šī noziedzīgā nodarījuma atklāšanu un izmeklēšanu, var atbrīvot no kriminālatbildības. Birojs aicina ikvienu sabiedrības locekli būt aktīviem un vērīgiem, un sniegt informāciju par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem,” sabiedrību uz līdzdarbību aicinājis IDB priekšnieks Valters Mūrnieks.

Kratīšanas laikā pie vienas no amatpersonām izņemta skaidra nauda vairāku simtu eiro apjomā.

Amatpersonām piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu, tai skaitā aizliegums ieņemt amatu.

2020.gada pirmajos piecos mēnešos Iekšējās drošības birojs veicis pirmstiesas izmeklēšanu 131 kriminālprocesā, kā arī šajā periodā izskatīti un izanalizēti 577 saņemtie iesniegumi.

Foto: iAuto.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.