Jaunais SEAT Leon ir klāt!

Ar prezentāciju mediju pārstāvjiem 2020.g. 11.jūnijā AUTO BRAVA salonā savu pirmizrādi Latvijas tirgū piedzīvoja jaunais ceturtās paaudzes SEAT Leon.

Jaunais piecdurvju SEAT Leon hečbeks pie Baltijas valstu pircējiem nonācis jūnijā, kamēr universāļa versijā Leon ieradīsies vasaras beigās.

SEAT Leon ir zīmola vispārdotākais modelis, ko apliecina vairāk nekā 2,2 miljoni pārdotu automašīnu pasaulē trīs iepriekšējās paaudzēs. Ceturtās paaudzes SEAT Leon kļuvis par modernāko modeli SEAT saimē. Uzņēmums tajā ir investējis vairāk nekā 1,1 miljardu eiro. Jaunais SEAT Leon ir izstrādāts un ražots Barselonā, Martorellas rūpnīcā.

Modeļa pamatā izmantota pilnveidota MQB Evo platforma. Tā ļauj izmantot jaunākās paaudzes drošības tehnoloģijas un vienlaicīgi nodrošina lielisku ietilpību. Ar paceltiem otrās rindas sēdekļiem piecdurvju SEAT Leon hečbeks nodrošina 380 litru bagāžas ietilpību, bet Leon Sportstourer nodrošina 620 litru bagāžas ietilpību, padarot šo modeli par vienu no ietilpīgākajiem savā klasē.

Jaunais piecdurvju SEAT Leon hečbeks ir 4368 mm garš (+86 mm), 1800 mm plats (-16 mm) un 1456 augsts (-3 mm). Attālums starp asīm ir 2686 mm (par 50 mm vairāk nekā trešās paaudzes SEAT Leon). Pēc ārējiem izmēriem SEAT Leon ir lielāks par VW Golf, bet nedaudz mazāks par Škoda Octavia. Pēc izskata Leon šķiet sportiskāks par abiem pieminētajiem konkurentiem.

Lai apmierinātu klientu vēlmes, SEAT Leon pieejams piecu dažādu motoru versijās: benzīnmotora (TSI), dīzeļmotora (TDI), saspiestās gāzes motora (TGI), daļējā hibrīdmotora (eTSI), kā arī uzlādējamā hibrīdmotora (eHybrid). Klienti varēs izvēlēties automašīnu ar motora jaudu no 110 zs līdz 204 zs. Pašiem sportiskākajiem braucējiem nāksies nedaudz pagaidīt, līdz pārdošanā nonāks sportiskā CUPRA Leon ar motora jaudu līdz pat 310 zs.

SEAT Leon ir mūsdienīga automašīna par pieejamu cenu – sākumcena ir 17 500 eiro. Jau bāzes aprīkojumā iekļauts bagātīgs komforta un drošības aprīkojums. LED priekšējie un aizmugurējie lukturi nodrošina ne tikai labāku redzamību, bet arī lielisku izskatu. Sadursmes novēršanas brīdinājuma sistēma Front Assist ar avārijas bremzēšanas iespēju atpazīst citas automašīnas, gājējus un riteņbraucējus, tāpat par drošību gādā arī joslu noturēšanas sistēma Lane Assist ar aktīvo stūrēšanas funkciju. Reference aprīkojuma līmenī iekļauta arī automātiskā klimata kontroles iekārta Climatronic, apsildāmi priekšējie sēdekļi, ar ādu pārklāta apsildāma multifunkcionālā sporta stūre. Labāku saziņu ar pašu auto, un arī citiem, nodrošina Media System Plus ar 8,25-collu skārienjutīgu ekrānu, kā arī Bluetooth-brīvroku sistēma. SEAT Leon ir pieejams četros aprīkojumu līmeņos: Reference, Style, Xcellence un FR.

Spānijas autoražotājs SEAT šogad maijā atzīmēja savu 70 gadu jubileju. Šodien SEAT ir starptautisks uzņēmums Volkswagen Group sastāvā, kas eksportē līdz 80% saražoto transportlīdzekļu un ir pārstāvēts 80 valstīs visos piecos kontinentos. 2019. gadā SEAT pārdeva 574 100 automobiļus – vairāk nekā jebkad līdz šim zīmola 70 gadus ilgajā pastāvēšanas vēsturē.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.