Mācāmies braukt trasē pa pareizām trajektorijām (+ VIDEO)

iAuto redaktoram Mārim Ozoliņam bija iespēja Spānijas trasē mācīties pareizās trajektorijas ar jauno Kia Proceed. Lūdzām Ivaru Cauni, uzņēmējs, autosportists un treneris komentēt video redzamo.

Ļoti apsveicama un pareiza pieeja savas braukšanas tehnikas un drošības uzlabošanai ir apmācība trasē ar instruktoru.

Instruktors ļoti pareizi ietur vajadzīgo intervālu starp auto un precīzi brauc pa pareizo trajektoriju, stāstot, kā to iegūt ar bremzēšanas, stūrēšanas un paātrināšanās palīdzību. Pie kam pēc katra apļa vai apļiem temps ir nedaudz jākāpina. Tad Jūs saņemiet īstu braukšanas baudu ar ievērojami augstāku drošības pakāpi. Protams, ka labu rezultātu nevar tā uzreiz sasniegt vizinoties stundiņu aiz instruktora vienā trasē. Ir jāmaina trases konfigurācijas, jāmaina trases.

Arī Latvijā ir pieejamas diezgan daudz šādu trašu. Rīgas tuvumā, tikai ziemas periodā, Uz Liepājas šosejas neaizbraucot līdz Lielupes tiltam trase Brīvkalni. Tā ir gluda ar iespējamām ļoti daudz konfigurācijām un mazu iespēju sasist auto, pie izslīdēšanas no trases.Vienīgais trasēs ar slidenu virsmu (ledus, sniegs, grunts) nevajadzētu doties bez sapratnes par pareizu trajektoriju izveidi.

Iesācējiem un braucējiem , kuri jau spēj izveidot pareizas trajektorijas ieteiktu 333 trasi pie Zaķumuižas. Te ir labs asfalts , kurš īpaši neplēš riepas arī pareizi izbraucot no trases nevar īpaši sabojāt auto. Ir pieejami īres auto.

Vēl ir laba trajektoriju pieslīpēšana Biķernieku ātruma aplī. Vienīgi šeit galīgam iesācējam nevajadzētu doties . Vietām ir paliels ātrums un izveidojoties bīstamai situācijai sekas ir dažādas. Turklāt visās šajās trasēs ir pieejami ļoti labi instruktori , kuri braukšanu padarīs daudz drošāku un pareizāku.

Starp citu par pareizu trajektoriju veidošanu vajag piedomāt arī ikdienā braucot te pat Rīgā. Nepārkāpjot CSN nogriežoties krustojumā izmantot pilnu ceļa klātni bet nepārbraucot pāri baltajām līnijām.

Dariet to ar saprātu, netraucējot apkārtējiem un ievērojot CSN. Vēlu veiksmi!

Jaunākā informācija par atvērtajām Latvijas autotrasēm ir šeit: iAuto.lv/trases

 

Dalies:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.