Privātā šofera pakalpojumi ir pieprasīti arī Latvijas uzņēmēju un privātpersonu vidū

Uzņēmumi un privātpersonas Latvijā arvien biežāk autonomas uzņēmumos interesējas par transportlīdzekli kopā ar šofera pakalpojumiem. Šis pakalpojums jau sen maldīgi tiek uzskatīts tikai par servisu zvaigznēm un VIP personām – stāsta AVIS Latvija pārstāvis Edijs Vārpsalietis.

Pilna servisa autolīzinga uzņēmums AVIS šofera pakalpojumus sāka piedāvāt 90. gados, kad to galvenokārt izmantoja ārvalstu investori un uzņēmēji, kuri apmeklēja Latviju. “Tie bija citi laiki, taču pēdējos gados šofera pakalpojumi kļūst arvien pieprasītāki arī no vietējo uzņēmēju un pat privātpersonu puses. No ekskluzīva servisa tas lēnām pārtop par daudziem pieņemamu un pieejamu pakalpojumu,” stāsta Edijs Vārpsalietis, atklājot, ka AVIS biežākie klienti šajā segmentā ir vēstniecības un starptautiski uzņēmumi, kas darbojas Latvijā.

Ir daudz iemeslu, kādēļ AVIS klienti izvēlas tā dēvēto šofera pakalpojumu. “Tas, piemēram, garantē drošu, ērtu un vieglu veidu, kā nokļūt no punkta A punktā B. Klientam nav jādomā par to, kā viņam svešā pilsētā nokļūt nepieciešamajā galamērķī, nav jāuztraucas par satiksmi, turklāt brauciena laikā var nodoties darbam vai personiskiem jautājumiem,” pauž Edijs Vārpsalietis. Viņš novērojis, ka šofera pakalpojumu visbiežāk izvēlas izmantot garākiem un nogurdinošiem maršrutiem, piemēram, Tallina–Rīga–Viļņa, kā arī gadījumos, kad apstākļi izvirza augstākas drošības prasības, piemēram, ja pasažieris ir prezidents, ministrs, cita augsta amatpersona u.tml. AVIS pārstāvis piebilst, ka, lai arī ikdienas pārbraucienos bieži tiek izmantoti taksometri, lielākas korporācijas un augstākas amatpersonas dod priekšroku kvalificēta šofera pakalpojumiem un drošības standartiem, kas ir pārbaudīti un atbilst dažādām oficiālām prasībām.

AVIS pieredze, pārvadājot dažādas pasaules mēroga zvaigznes un valstu vadītājus, ir ievērojama. 2004. gadā uzņēmums iznomāja gandrīz 100 transportlīdzekļus (tostarp vieglos automobiļus, apvidus auto, minibusus, autofurgonus, autobusus) toreizējā ASV prezidenta Džordža V. Buša valsts vizītei Viļņā. Vēl pēc gada uzņēmums nodrošināja automobiļus Dž. Buša vizītei Rīgā, bet 2006. gadā jau gādāja par gandrīz 60 automobiļiem ar šoferiem ASV prezidenta vizītei Tallinā. “Esam nodrošinājuši automobiļus 2005. gada Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) konferencei Tallinā, 2006. gada NATO samitam Rīgā, tā laika Francijas premjerministra Fransuā Fijona valsts vizītei Tallinā (2008.) un Baraka Obamas vizītei Tallinā 2014. gadā. No starptautiskajām zvaigznēm, kas viesojušās Baltijas valstīs laikā no 2007. līdz 2014. gadam, esam veduši Muse, Red Hot Chilli Peppers, Sade, Kailiju Minogu, Sīlu, Jamiroquai, Madonnu un Metallica,” stāsta Edijs Vārpsalietis.

Pasaulslavenu zvaigžņu un politiķu pārvadāšanai tiek izmantoti dažādu marku automobiļi, taču galvenokārt šie klienti dod priekšroku BMW 5. un 7. sērijai un Teslas limuzīnam. Uzņēmumi un privātpersonas Latvijā visbiežāk izvēlas Audi A6, BMW un Mercedes Benz S klases auto. Lielākoties tie ir augstākas komforta klases auto un minibusi ar paaugstinātu komfortu.

 

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.