Alternatīvas finanšu līzingam arvien biežāk izmanto uzņēmumi ar nelieliem autoparkiem

Kā liecina Baltijas uzņēmēju un autonomas uzņēmuma AVIS sniegtā informācija, pagājušajā gadā palielinājusies interese par pilna servisa autolīzingu – visvairāk pilna servisa līzingu automašīnu parka papildināšanai izmantojuši HoReCa, IT un finanšu jomas uzņēmumi.

Raksturīga tendence, kas novērota pēdējā laikā – alternatīvas banku piedāvātajam finanšu līzingam arvien biežāk izmanto uzņēmumi ar nelieliem autoparkiem.

“To, ka tendence izvēlēties pilna servisa autolīzingu Baltijas valstīs pieaug, raksturo AVIS pilna servisa līzinga portfelim pievienoto transportlīdzekļu skaits. Pērn, salīdzinot ar 2015. gadu, pilna servisa līzingā iegādāto automašīnu skaits pieaudzis par apmēram 65%. Lai arī kopējais klientu skaits nav būtiski palielinājies, ir mainījies klientiem sniegto pakalpojumu profils šajā nozarē. Analizējot mūsu kopējo pakalpojumu portfeli, pieaugums vērojams klientu segmentā, kuru autoparkos ir no 5 līdz 15 automašīnām,” analizējot 2016. gada tendences, stāsta Ermo Rae, starptautiskā pilna servisa līzinga un autonomas uzņēmuma “AVIS Baltics” pārdošanas un mārketinga vadītājs. Viņš arī piebilst, ka pilna servisa līzinga gadījumā AVIS lielāko pieauguma potenciālu saskata tieši to uzņēmumu vidū, kuri aktīvi darbojas vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības sektorā, kā arī apstrādes rūpniecības nozarēs.

Apkopojot uzņēmumu viedokli, “AVIS Baltics” secina, ka, pieņemot lēmumu par autoparka atjaunošanu un transportlīdzekļu iegādi, svarīgākie aspekti, kas tiek ņemti vērā, ir:

– Iespēja saprātīgi izmantot laiku un ieguldīt līdzekļus kvalitatīvi, deleģējot citiem pienākumus, kurus tie var veikt labāk;
– Fakts, ka pilna servisa autolīzingā visi ar autoparku saistītie procesi tiek pārvaldīti centralizēti;
– Dažādas ar autoparka uzturēšanu saistītās izmaksas ir pārredzamas, un tas palīdz labāk plānot izdevumu budžetu un tā sadalījumu.

AVIS pārstāvis Ermo Rae arī uzsver, ka 2017. gadā, visticamāk, situācija būs tāda pati kā pagājušajā gadā, un lielas izmaiņas Baltijas uzņēmumu autoparkos nav paredzamas.

“Autoparku papildināšana ar jaunām automašīnām paliks tādā pašā līmenī kā pašlaik. Tomēr mēs sagaidām, ka pilna servisa līzinga proporcija salīdzinājumā ar banku piedāvātajiem līzingiem palielināsies vēl vairāk. Pilna servisa līzingam ir trīs būtiskas priekšrocības: augsta pirktspēja, pārdomāta un pamatota automašīnu izvēle un būtisks laika ietaupījums transportlīdzekļu iegūšanas, izmantošanas un atgriešanas procesā, kas uzņēmumiem kļūst arvien svarīgāk un svarīgāk. Uzņēmējiem jāizmanto sev pieejamie resursi arvien efektīvāk, un pilna servisa līzings noteikti palīdz sasniegt optimālus rezultātus,” apgalvo Ermo Rae.

Foto: iAuto.lv

Dalies:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.