Par lukosofru signālu neievērošanu Kurzemē sodīti 128 cilvēki, pārsvarā gājēji

Aizvadītajā nedēļā Kurzemes reģionā noformēti 128 administratīvo pārkāpumu protokoli par luksoforu signālu neievērošanu, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Lielākā daļa jeb 90 administratīvo pārkāpumu protokoli noformēti gājējiem par luksoforu signālu neievērošanu, bet 38 – transportlīdzekļu vadītājiem.

Visvairāk pārkāpumu konstatēti Ventspilī – 65 gājējiem noformēti protokoli par noteikumu neievērošanu. Talsos konstatēti 15 pārkāpumi, Saldū – deviņi, Kuldīgā – divi, savukārt Liepājā – viens.

Savukārt autovadītājiem par luksoforu signālu neievērošanu Liepājā noformēti 25 protokoli, Saldū – septiņi, Ventspilī – pieci, savukārt Talsos – viens.

Šajā nedēļā Valsts policija visā Kurzemē pastiprinātu uzmanību pievērsīs atstarojošo elementu lietošanai diennakts tumšajā laikā.

Valsts policija atkārtoti atgādina iedzīvotājiem par atstarotāju lietošanas nepieciešamību. Tie ir jālieto ne tikai gājējiem, bet arī velosipēdistiem, kā arī jāpiestiprina gan pie invalīdu, gan bērnu ratiņiem. Jāpiebilst, ka ja kājāmgājējs vai riteņbraucējs iepriekš savu maršrutu ir izplānojis vietās, kur ielu apgaismojums nav vispār, drošāk būtu lietot atstarojošās vestes, ar kurām ceļu satiksmes dalībnieks ir pamanāmāks.

Ilustratīvs attēls Foto: iAuto.lv

Dalies:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.