“BMW” izved testu trasē “Z2” rodsteru (+ foto)

BMW uzsācis Z2 rodstera testus – pagaidām tas slēpjas zem 2.sērijas kupejas virsbūves, taču sērijveida izpildījumā tas balstīsies uz BMW 1.sērijas/Mini tehniku, raksta vācu “Auto-motor-und-sport.”

Lai gan bavāriešu jaunums tālredzīgi paslēpts zem svešas virsbūves, “Auto-motor-und-sport” atzīmē vairākas atšķirības, kas testu prototipu atšķir no 2.Series “Coupe”: slīpāks vējstikls, zemāka jumta līnija un īsāka riteņu bāze. “Z2” kopgarums būs par 15 centimetriem īsāks, pie tam „saīsināts” tiks apgabals starp durvīm un aizmugures spārniem. Jumts un aizmugures spoileris varētu būt no oglekļa šķiedras, turklāt izgatavots tieši šim modelim.

Foto: Auto-Motor-Und-Sport

“BMW Z2” būs jāaizpilda brīvā niša, ko atstāj pastāvīgi gabarītos augošie “Z3/Z4.” Rodsteru gammas papildinājums izmantos 1.sērijas/”Mini” platformu, tātad šķērsām iebūvētu motoru un priekšējo riteņu piedziņu, uz ko norāda arī acīmredzami saīsinātā aizmugures daļa. Zem rodstera motora pārsega visticamāk ieguls 231 ZS 2,0 litru četru cilindru benzīna turbo agregāts, kas savu pirmizrādi svinēs Detroitas autoizstādē (no 17.01) reizē ar jauno “Mini John Cooper Works” un arī piekares elementi tiks aizgūti no “Mini.” Bavāriešu modeļu piedāvājumam mazais rodsters varētu pievienoties 2016.gadā.

Tas pats vācu izdevums atzīmē, ka Z4 pēctecis, ko tirgū gaida 2017.gadā, visai radikāli atšķiras no sava mazā brāļa. Rodsters, ko “BMW” izstrādā kopā ar “Toyota,” saglabās aizmugures riteņu piedziņu un klasisko rindas sešcilindru dzinēju, savukārt “Toyota” variants, kas pie pircējiem dosies ar nosaukumu “Supra,” būs komplektēts ar hibrīdiekārtu, kuras galveno kodolu veido divlitru benzīna turbo motors. 

Foto: Auto-Motor-Und-Sport

Foto: Auto-Motor-Und-Sport

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.