“Honda CR-V” krosovers izgāžas pilnpiedziņas testā (+ video)

Jaunās paaudzes “Honda CR-V” nespējis izturēt zviedru “Teknikens Värld” žurnālistu sarīkoto pilnpiedziņas spēju pārbaudes testu, ko apliecina žurnālistu nofilmētais video rullītis.

Teknikens Värld secinājis, ka Honda CR-V pilnpiedziņas sistēma nestrādā pienācīgi tajos brīžos, kad priekšējiem riteņiem pilnībā nav saķeres ar ceļa virsmu – elektronika nepārsūta griezes momentu aizmugures riteņiem un automašīna nespēj izkustēties no vietas.

Žurnālisti apgalvo, ka pirms modernizācijas ražotais CR-V, kas tika testēts 2013.gadā, saskāries ar līdzīgu problēmu. Toreiz Honda pārstāvji skaidroja, ka sakarā ar pārāk lielo saķeres koeficienta starpību starp priekšējiem un aizmugurējiem riteņiem (priekšējie atrodas uz rullīšiem, aizmugurējie – uz pamata ar ideālu saķeri), elektronika nepieslēdz aizmugures asi, lai izvairītos no pilnpiedziņas sistēmas sajūga pārkarsēšanas. Vēlāk Honda tomēr izziņoja servisa akciju Zviedrijā, kuras ietvaros veica pilnpiedziņas sistēmas elektroniskās vadības pārprogrammēšanu.

Video beigās redzams, ka cits krosovers, Ford Kuga, ar pārbaudi tiek galā veiksmīgi. Honda Zviedrijas pārstāvniecības oficiālajā paziņojumā teikts, ka kompānija uzskata testa apstākļus par nereāliem – dzīvē šāda situācija, kad vienai no asīm nav saķeres nemaz, bet otrai tā ir simts procentu apmērā, praktiski nav iespējama. Tādēļ transmisija speciāli noregulēta tā, lai nenodotu visu vilkmi aizmugures asij, tādejādi izslēdzot sajūga pārkarsēšanu.

Honda piebilst, ka šāds tests neatspoguļo CR-V pilnpiedziņas patiesās spējas, turklāt no īpašniekiem, kas dzīvo auksta klimata zonā, nav saņemta neviena sūdzība par krosovera uzvedību slidena ceļa apstākļos.

Teknikens Värld žurnālisti apgalvo pretējo, uzsverot, ka šāda situācija dzīvē var gadīties un dažas kompānijas, piemēram, Subaru to apzinās, tādēļ savu pilnpiedziņas sistēmu pārbauda arī šādos apstākļos.

 

2012.gadā Teknikens Värld pārbaudēs Jeep Grand Cherokee izgāzās aļņa testā – automobilis sasvērās tik ļoti, ka divi riteņi atrāvās no zemes un gandrīz apgāzās. Atbildot uz pārmetumiem, Chrysler paziņoja, ka džips tika pārslogots un palūdza atkārtot eksperimentu ar automobili, kuram nav pārsniegta ražotāja pieļaujamā slodze. Nevienā no 11 atkārtotajiem braucieniem žurnālistiem neizdevās panākt situāciju, kad divi automobiļa riteņi atraujas no zemes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.