“Saab” likvidē gandrīz trešdaļu darba vietu

Finanšu grūtībās nonākušais Zviedrijas autoražotājs “Saab” trešdien paziņoja, ka likvidējis 155 darba vietas jeb gandrīz trešdaļu no kopējā darba vietu skaita.

Likvidēto darba vietu skaits gan bijis mazāks par iepriekš plānotajām 200 darba vietām.

“Saab” jaunie īpašnieki – Ķīnas un Japānas konsorcijs “National Electric Vehicle Sweden AB” (NEVS) – norāda, ka strādājošo skaits samazinās darba trūkuma dēļ.

Ražošana Trolhetanas rūpnīcā Zviedrijas dienvidrietumos apturēta jau kopš maija, kad NEVS nespēja samaksāt piegādātājiem.

Kompānija, kas šobrīd nodarbina aptuveni 400 cilvēkus, trešdien nesniedza informāciju par progresu pārrunās ar potenciālajiem jaunajiem investoriem, kas veiksmes gadījumā varētu nozīmēt ražošanas atjaunošanu.

Kā ziņots, Zviedrijas tiesa septembra sākumā “Saab” piešķīra bankrota aizsardzību, apstiprinot otru NEVS iesniegto reorganizācijas pieteikumu.

Reorganizācijas laikā NEVS var atlikt pieprasījumus, lai samaksātu piegādātājiem vai kreditoriem. Bankrota aizsardzība arī paredz, ka “Saab” darbiniekiem algas izmaksās valsts.

NEVS lēš, ka parādsaistību apjoms dažādiem piegādātājiem veido 400 miljonus kronu.

“Saab” 2011.gada decembrī piedzīvoja bankrotu, un to 2012.gadā iegādājās NEVS, kas tika izveidots “Saab” aktīvu pārņemšanai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.