“Peugeot 208” brauks ar gaisu (+ foto)

Parīzes autoizstādē, kas darbu sāks 4.oktobrī, “Peugeot” nodemonstrēs “208” saimes hečbeka hibrīdversijas konceptu, kas 70 kilometrus varēs veikt ar saspiestu gaisu.

“Hybrid Air” pamatā ir “Peugeot 208” hečbeks ar 1,2 litru benzīna motoru, kura konstrukcijā vairums tērauda detaļu samainītas pret alumīnija un kompozītmateriālu izstrādājumiem, kā rezultātā automobiļa masa sarukusi par 100 kg – līdz 860 kilogramiem. Komplektu papildina virsbūves aerodinamiskie elementi, kas optimizē gaisa plūsmu un zemas rites pretestības riepas, savukārt atpakaļskata spoguļi nomainīti ar video kamerām.

Motortelpā atrodas modernizēts 1,2 litru benzīna motors, kas ir par 4 procentiem ekonomiskāks nekā dzinējs, ko izmanto sērijveida produkcijai, zem bagāžnieka grīdas iebūvētas saspiestā gaisa tvertnes, hidrauliskie sūkņi un speciāla transmisija ar planetāro pārvadu.

Pirmais prototips ar saspiestā gaisa hibrīdiekārtu tika nodemonstrēts pērnā gada sākumā, vēlāk tā tika iekļauta pilnībā funkcionējoša konceptuālā krosovera “Peugeot 2008” sastāvā, panākot vidējo degvielas patēriņu 2,7 litri uz 100 km.   

Plānots, ka pirmie saspiestā gaisa hibrīdi, kas netērējot ne gramu degvielas spēs veikt aptuveni 70 kilometrus, konveijeram būs gatavi līdz 2016.gadam.

Foto: Publicitātes foto

Foto: Publicitātes foto

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.