707 ZS “Dodge Charger” kļūst par jaudīgāko sedanu pasaulē (+ foto)

ASV autobūves kompānija Dodge oficiāli prezentējusi sedana Charger jaudīgo modifikāciju SRT ar jauno Hellcat motoru, kas pēc ražotāja apgalvojuma, ir „ātrākais un jaudīgākais sedans pasaulē.”

“Hellcat” astoņu cilindru motoram ir 6,2 litru tilpums, 707 ZS jauda un 881 Nm griezes moments. Ar šo agregātu komplektēts “Charger” dragreisa ceturtdaļjūdzi (402,336 m) pieveic 11 sekundēs, bet vingrinājumam 0 km/h-160 km/h-0 km/h, kas apliecina paātrinājuma un bremzēšanas efektivitāti, pietiek ar 13 sekundēm. Sedana maksimālais ātrums ir 326 km/h.

Foto: Publicitātes foto

Līdzīgi kā kupeja “Challenger SRT Hellcat,” arī jaudīgais “Charger” tiks komplektēts ar divām aizdedzes atslēgām. Viena no tām (melna) ļaus izmantot automašīnas potenciālu pilnā mērā, bet otra (sarkana) iegrožos dažas funkcijas, padarot to vieglāk savaldāmu un vairāk piemērotu pilsētas satiksmei.

Foto: Publicitātes foto

“Charger SRT Hellcat” ir pieci elektronikas vadības režīmi: četri jau iepriekš iestatīti (Sport, Track, Default un Eco), bet piektais režīms atstāts vadītāja rīcībā, ļaujot tam izvēlēties ABS, pārnesumkārbas un piekares noregulēšanu pēc saviem ieskatiem.

Foto: Publicitātes foto

No “Charger” standarta versijas jaudīgā modifikācija atšķiras ar dažiem savādākiem eksterjera (alumīnija motora pārsegs, radiatora reste, aizmugures spoileris) un interjera (stūre, sēdekļi) detaļām, jaudīgākām bremzēm, sportiskāka regulējuma piekari un 20 collu diskiem, kas ieauti 275/40 “Pirelli P Zero” riepās.

Standarta versija tiek piedāvāta ar 3,6 litru 296 ZS un 5,7 litru 377 ZS benzīna dzinējiem.

Foto: Publicitātes foto

Atgādināsim, ka “Hellcat” motors debitēja jūlijā, kad Dodge laida klajā „pasaulē ātrāko un jaudīgāko muskuļauto” – kupeju “Challenger SRT Hellcat,” kur šis agregāts attīsta 717 ZS jaudu. 

Dodge Challenger SRT Hellcat Foto: Topspeed

Foto: Publicitātes foto

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.