“Tata” dalīs platformu ar “Jaguar” un “Land Rover” (+ foto)

Indijas autoražotājs “Tata Motors,” kam pieder “Jaguar” un “Land Rover,” dalīsies tehnoloģijās ar abām britu kompānijām.

“Tata” piedāvās britiem nesen izstrādāto platformu “XL1,” bet indieši saņems britu inženieru izstrādātos motorus.

“Jaguar” un “Land Rover” izmantos jauno platformu, kas bija pamatā Ņujorkas motoršovā (2014.gada februāris) nodemonstrētajam konceptuālajam krosoveran “Nexon” un pirmajiem “Tata Motors” globālajiem modeļiem – hečbekam “Bolt” un sedanam “Zest.”

Tata Nexon Foto: Publicitātes foto

“Tata Motors” Austrālijas distributora, kompānijas “Fusion Automotive” vadītājs Darens Boulers izteicies, ka krosovera “Nexon” ražošana varētu sākties 2017.gadā. Tas būs globāls modelis, kas radīts globālā tirgus vajadzībām.

„Mūsu platforma veidota pēc tāda paša principa, kas izmantota “Volkswagen” koncerna universālajam tehnoloģiju kompleksam MQB,” skaidro Boulers un piebilst, ka jaunā platforma varētu debitēt krosovera “Evoque” jaunās paaudzes konstrukcijā, savukārt “Tata” var rēķināties ar britu izstrādātajiem Ingenium saimes četru cilindru motoriem, kas pirms tam būs izmēģināti “Jaguar” sedana “XE” un apvidus auto “Land Rover Discovery Sport” modeļos. Boulers tāpat atzīmējis, ka neraugoties uz tehnisko līdzību abu ražotāju „apmaiņa ar logotipiem,” kā mēs to zinām no pieredzes ar “Opel-Fiat,” “Fiat-Chrysler,” “Mercedes-Renault” dažiem modeļiem, šajā gadījumā ir pilnībā izslēgta.

Tata Nexon Foto: Publicitātes foto

Tata Nexon Foto: Publicitātes foto

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.