“BMW” restaurēs Elvisa Preslija rodsteri (+ foto)

“BMW” apņēmies atjaunot “BMW 507” rodsteri – vēsturisku automobili, ko savulaik iegādājies rokenrola karalis Elviss Preslijs, paturot savā īpašumā četrus gadus. Automobili uz Minheni nogādājis rodstera pēdējais īpašnieks, amerikāņu inženieris Džeks Kastors, pie kura tas glabājies no 1968.gada.

Restaurācijai nodotais rodsters no konveijera noripoja 1957.gadā un tika iekļauts “BMW” testa automobiļu sarakstā. Dziedātājs to iegādājās 1958.gadā, pildot armijas dienesta pienākumus Minhenē. Pirms pārdošanas automašīnai apmainīja dzinēju, pārnesumkārbu un vējstiklu, kā arī pēc dziedātāja lūguma oriģinālo baltās krāsas virsbūvi pārkrāsoja sarkanu. Par pirkumu Preslijs samaksāja 3750 dolāru.

Foto: Publicitātes foto

Pēc dienesta beigām dziedātājs pārveda automobili uz ASV un divus gadus vēlāk pārdeva to Tomijam Čārlzam – kāda Ņujorkas “Chrysler” dīleru salona darbiniekam. Menedžeris pārveda rodsteru uz Alabamu un veica diezgan apjomīgu pārbūvi: oriģinālais 150 ZS V8 3.2 tika nomainīts pret “Ford” vai “Chevrolet” (precīzu datu nav) astoņcilindru dzinēju, ātrumkārba – ar “Borg-Warner” transmisiju, bet aizmugures tilts – ar “General Motors” ražojumu. Modificētais rodsters piedalījās vietējā mēroga dragreisa sacīkstēs, līdz to 1968.gadā iegādājās Kastors.

Foto: Publicitātes foto

Kastors nosūtīja vēsturisko spēkratu uz “BMW” galveno mītni Minhenē 2014.gada jūlijā. Kādu brīdi to ļaus apskatīt “BMW” muzeja viesiem, bet pēc tam sāksies restaurācija, kas tiek plānota divu gadu garumā.

“BMW 507” savu pirmizrādi piedzīvoja 1955.gada Frankfurtes autoizstādē. “BMW” to gatavoja kā “Mercedes-Benz 300SL” konkurentu un uz konveijera tas noturējās divus gadus (1958.-1959.g.).

Foto: Publicitātes foto

Foto: Publicitātes foto

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.