Volvo V60 uzlādējamais hibrīds

Vietējais Volvo dīleris interesentiem prezentējis Volvo V60 Plugin Hybrid. Tas ir ar tradicionālo dīzeļdzinēju un elektromotoru aprīkots hibrīdauto, kura litija jonu baterija ļauj nobraukt 50 km elektriskā režīmā.

Plugin nozīmē to, ka šo auto var uzlādēt no parastā sadzīves elektrības tīkla kā jebkuru mūsdienu elektroauto. Tātad, braucot mazus attālumus (aptuveni līdz 50 km), Volvo V60 Plugin Hybrid iespējams izmantot kā tīru elektroautomobili, bet, ja jāveic lielāks ceļa gabals, talkā nāk dīzeļdzinējs.

Foto: volvocars.com

 

Auto ir apgādāts ar 2,4 litru piecu cilindru dīzeļdzinēju un elektromotoru, kurš iebūvēts aizmugures tiltā. Hibrīdsistēmas kopējā jauda sasniedz 215+68 ZS, bet griezes moments ir 440+200 Nm. Šis automobilis elektriskā režīmā ir ar aizmugures piedziņu, bet hibrīdrežīmā ar priekšpiedziņu vai pilnpiedziņu. Tam ir pat ieslēdzams īpašs AWD režīms, kas var noderēt, braucot pa slidenu ceļu, sākot gaitu pret kalnu, dubļos vai citā situācijā ar sliktu saķeri.

Ražotāja norādītais vidējais degvielas patēriņš ir 1,8 litri uz 100 km, taču ikdienā, kā zināms šis rādītājs parasti ir augstāks. Lai kā arī būtu, Volvo V60 Plugin Hybrid neapšaubāmi ir ļoti ekonomisks un ekoloģisks auto, it īpaši pilsētas satiksmē. Turklāt gana universāls un praktisks, jo to var izmantot arī tālākiem braucieniem kā normālu un visai dinamisku dīzeļauto. Vienīgā nelaime ir cena, kas Volvo V60 Plugin Hybrid pie mums vēl nemaz nav noteikta, bet Vācijā tā ir 58 710 eiro.

Foto: volvocars.com

Foto: volvocars.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.