Zvans apdrošinātājam: “Mana mašīna izskatās pēc banāna!”

Neskatoties uz to, ka apdrošināšana tiek uzskatīta par gana nopietnu un „stīvu” nozari, nereti apdrošināšanā strādājošie un viņu klienti nonāk humora pilnās situācijās. Latvijā lielākā apdrošināšanas sabiedrība BALTA (RSA Grupa) ir apkopojusi visneaizmirstamākos, uzjautrinošākos un patīkamākos gadījumus, kādi dzirdēti apdrošināšanas atlīdzību zvanu centrā, kur tiek uzklausīti tādi situāciju apraksti, kuri gan zvana pieņēmējam, gan pašam klientam ļāvuši pasmaidīt un uzlabot garastāvokli.

Foto: Publicitātes foto

BALTA apdrošināšanas atlīdzību zvanu centra speciālisti un centra vadītāja Maija Cvetkova norāda, ka viņu klienti ir laipni un bieži apveltīti ar humora izjūtu pat situācijās, kad ir noticis negadījums, kurā nākas iesaistīties apdrošinātājam. Piemēram, gadījumos, kad notikusi automašīnas sadursme ar dzīvnieku vai motociklistu, visspilgtāk atmiņā palikušie pieteikumi noteikti ir tie, kuros atlīdzību pieteicējs situāciju uztvēris bez panikas un traģiskuma, kā arī izvēloties spilgtu situācijas raksturojumu: „Zvēriņš uzšāva pa pakaļiņu mašīnai” vai „Notriecu buku. Iespējams, tā bija stirna. Nezinu, dzimumu nepētīju”. Kā arī: „Manai mašīnai nekas nav. Motociklists mani ieraudzīja, nobijās un nokrita”.

Tāpat bieži vien zvanu centrs saņem pavisam patīkamus paldies vārdus, kuros klienti uzslavē apdrošinātājus: „Jūs rullējat! Tad jau paziņojiet par lēmumu!”, „Malacis, malacis tu esi! Ļoti labi man visu izskaidroji!”. Pavisam glaimojoši ir arī šie klienta pateicības vārdi: „Ja neveicas ar mašīnu, vismaz veicas ar jums, mēs jau tikpat kā draugi!” vai „Liels paldies, ka bijāt laipna, un paldies, ka nekrāpāt mani!”. Kā atzīst zvanu centra speciālisti, tieši šādi klientu citāti parāda un ļauj patīkami apzināties, cik patiesi uzticīgi ir klienti, kuri nereti sevi nosauc par BALTA „pacientu” vai „traumēto”, bet apdrošināšanas atlīdzības izmaksāšanas norisi sauc par „rituālu” un pašu BALTU – par „saimnieku”.

BALTA zvanu centra vadītāja Maija Cvetkova apstiprina, ka pāris klienti nereti piedalās dažādās akcijās un konkursos, jo katru gadu ir bijuši vairāki gadījumi, kad, zvanot klientam, atbilde skan: „Mans mīļākais radio ir radio Skonto!” Tāpat BALTA „pacienti” pavisam noteikti mēdz būt arī hokeja fani, jo, raksturojot negadījuma aptuveno iestāšanās laiku, mēdz izmantot raksturojumu, ka tas noticis „pēc pirmā puslaika Latvija – Kanāda spēlē”. Tāpat vīriešu dzimuma apdrošinātie klienti mēdz izrādīt interesi un rūpes par BALTA zvanu centra darbiniecēm, apjautājoties: „Kāpēc Tu tāda bēdīga šodien?”, kā arī izsakot savu viedokli: „Servisā meitene pēc balss bija tikpat smuka kā Jūs.”

Raksturojot mašīnas negadījumu rezultātus, zvanu centrā nākas uzklausīt visoriģinālākos, taču tajā pašā laikā trāpīgākos situāciju raksturojumus, piemēram: „Mana mašīna izskatās pēc banāna!”. Raksturojot situāciju pēc ceļu satiksmes negadījumiem, klienti mēdz būt izdomas bagāti: „Kopš avārijas man stāv tikai vienā ātrumā!”, „Nedaudz jāpielabo pakaļiņa” un „Ziniet, man tagad mašīnai pampers jāmaina!”. Tie ir tikai pāris no tiem pieteikumiem, kuri visspilgtāk palikuši BALTA zvanu centra darbinieku atmiņā.

Šāda humora pilna, taču patiesi patīkama un glaimojoša mēdz būt apdrošināšanas zvana centra darbinieku ikdienas saskarsme ar uzticamajiem klientiem. Protams, jāatzīmē, ka ikviena no minētajām situācijām tika veiksmīgi atrisināta, izmaksājot apdrošināšanas atlīdzību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.