Lietuvietis uzstādījis jaunu Ginesa pasaules rekordu kategorijā „Visvairāk viena vīra vilktie automobiļi“

Pasaules stiprākais vīrs Židrunas Savickas uzstādījis jaunu Ginesa pasaules rekordu kategorijā „Visvairāk viena vīra vilktie automobiļi“ – velkot 12 Jaunās Nissan Note ar kopējo svaru 12 941 kg.

Foto: Publicitātes attēls

Savickas, kas ir pieckārtējs Pasaules stiprāko vīru čempions un ticis atzīts par vienu no visu laiku spēcīgākajiem stipriniekiem, bija dots tikai viens mēģinājums, lai uzstādītu jaunu rekordu. Ietērpts speciālā vilkšanas virvju iejūgā, viņš 12 Nissan Note vilka vairāk nekā piecus metrus, paveicot šo varoņdarbu satriecošās 32,9 sekundēs.

Neskatoties uz papildu 45 litriem bagāžas nodalījumā un pietiekami plašo telpu kājām, Jaunā Nissan Note ir par 21 kg vieglāka nekā tās priekštece. Tas automobilī ļauj justies ērti pat 1,91 m garam spēkavīram. Paša spēkavīra svars ir 170 kg!

Foto: Publicitātes attēls

Mēģinājums uzstādīt jaunu pasaules rekordu norisinājās Druskininkos, Lietuvā, Lietuvas Gada auto pasākuma noslēgumā, kuru apmeklēja neskaitāmi cilvēki no visas valsts, lai redzētu, kā Lietuvas nacionālais varonis Savickas sasniedz jauno rekordu.

Ginesa Pasaules rekordu pārstāvis Džeks Brokbanks (Jack Brockbank) izsniedza Savickas oficiālu sertifikātu, kas apliecina spēkavīra izcilo sasniegumu.

Skatītājiem bija iespēja ne vien redzēt pašu rekorda uzstādīšanu, bet arī apbrīnot pilnīgi Jauno Nissan Note. Arī Jaunā Note, kas tiek ražota Nissan Sanderlendas rūpnīcā Lielbritānijā un kuras pārdošana tika uzsākta šogad, izvirza jaunus standartus. Pirmoreiz šajā segmentā ir ieviestas jaunas tehnoloģijas, dāvājot praktiskumu, dizainu un augstu vērtību. Jaunās Note Pure Drive 1,2 litru 98 ZS benzīna dzinējs ar turbokompresoru un manuālo transmisiju ir konstruēts, lai apmierinātu unikālās Eiropas tirgus prasības, nodrošinot autovadītājiem uzlabotu CO2 emisiju līmeni (99 g/km), vēl lielāku griezi un izcilu degvielas ekonomiju, taču arī šis turbodzinējs nespētu stāties pretī pasaules stiprākajam vīram!

Foto: Publicitātes attēls

„Mums uzņēmumā Nissan patīk sasniegt jaunus rekordus, un mēs vienmēr mērķējam augstu. Šodien mums ir patiess prieks, ka spējām palīdzēt Židrunas uzstādīt vēl vienu pasaules rekordu un, ka pieredzējām tik lielu cilvēku atbalstu. Tas bija lielisks veids, kā noslēgt Lietuvas Gada auto pasākumu,“ stāsta Taina Erkila (Taina Erkkilä), Nissan Nordic Europe komunikāciju direktore.

Rekorda uzstādīšanu Savickas komentēja šādi: „Vienmēr ir lieliski sasniegt jaunu rekordu. Kad, velkot 12 Nissan Note, uzņēmu savu tempu, viss bija kārtībā. Izsaku lielu pateicību Nissan, kas palīdzēja man uzstādīt rekordu un padarīja to visu iespējamu.“

 

Šis pasaules rekorda pārsniegšanas mēģinājums šogad ir jau otrā reize, kad Nissan nonāk rekordu grāmatās. Augustā Nissan jaunu Ginesa pasaules rekordu palīdzēja uzstādīt Elektrisko automobiļu apvienībai un Norvēģijas EV asociācijai, kad 260½ elektromobiļi brauca pilnīgi saskaņoti – vairums no tiem bija Nissan LEAF, tostarp Nissan Half LEAF.

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.