Izsolīs unikālu policijas patruļauto (+ foto)

Policijas dienestam gatavotais sedans „Carbon E7,” kas pieder bankrotējušajam ASV uzņēmumam „Carbon Motors” tiks pārdots izsoļu nama „Key Auctioneers” rīkotajā izsolē.

Automobilis izgatavots uz platformas, ko 2007.gadā izstrādāja paši „Carbon Motors” inženieri. Tam ir pastiprināta virsbūve un ar bruņām aizsargātas priekšējās durvis, video novērošanas sistēma, stiprinājumi, ieroču novietošanai, sistēma, kas atpazīst automašīnu numurus, sakaru iekārtas un cits speciālais policijas aprīkojums.

Foto: Publicitātes foto

 „E7” motortelpā darbojas 300 zirgspēku dīzeļdzinējs, kas savienots ar sešpakāpju automātisko pārnesumkārbu. Līdz 100 km/h E7 sedans paātrinās 6,5 sekundēs , bet maksimālais ātrums ir 250 kilometru stundā . Tā kā kompānija nepaguva realizēt savus plānus, policijas patruļauto ir prototipa statusā un pielaides koplietošanas ceļiem tam nav.

Foto: Publicitātes foto

Policijas automobiļa sākuma cena netiek atklāta, tomēr zināms, ka interesi izrādījuši vairāki šādas tehnikas kolekcionāri. Izsole plānota 2014.gada 23.janvārī.

Foto: Publicitātes foto

 „Carbon Motors” 2003.gadā dibināja bijušais policijas darbinieks Steisijs Stīvens un „Ford” topmenedžeris Viljams Santana Lī. 2007.gadā amerikāņi kopā ar sportkāru ražotāju Lotus izstrādāja speciālo policijas transportlīdzekli „E7”, kam bija ar bruņām aizsargāta virsbūve, 360 grādu video novērošanas sistēma un datorizēta numuru atpazīšanas sistēma. 2010.gadā tika parakstīts sadarbības līgums ar „BMW,” kas apsolījās piegādāt 240 000 trīslitru sešcilindru 245 ZS motoru. Vēlāk tika radīts vēl viens modelis – speciālais bruņu transportlīdzeklis, kam bija pilnpiedziņa, saules baterijām klāts jumts, sensori, kas  brīdināja par bioloģiskā, radioaktīvā un ķīmiskā piesārņojuma briesmām, skaņas un gaismu signāliekārtas, iebūvēta ieroču glabātava un speciālas riepas, kas izturīgākas pret bojājumiem.

Foto: Publicitātes foto

Policijas automobiļu ražošanas projektā „Carbon Motors”plānoja ieguldīt 350 miljonu dolāru un organizēt 1500 darbavietas. Plānu īstenošanai bija nepieciešami 310 miljoni dolāru. Kompānija vērsās pie ASV valdības, taču saņēma atteikumu.

Foto: Publicitātes foto

2013.gada aprīlī kļuva zināms, ka no „Carbon Motors”ražotnes Indiānas štatā demontēts aprīkojums un izvestas ražošanas iekārtas, bet kompānijas parāds investoriem sastāda 21,7 miljonus dolāru.

Foto: Publicitātes foto

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.