BMW akcionāru ziedojumu dēļ Merkele nokļuvusi neveiklā situācijā

Bavārijas autorūpnieku Kvantu ģimene – Johanna un abi viņas bērni Štefans un Zuzanna – ziedojuši Merkeles vadītajai Kristīgo demokrātu savienībai pa 230 000 eiro, kopā 690 000 eiro.

Vācijas kanclere Angela Merkele otrdien nonākusi neērtā situācijā, atklājoties, ka laikā, kad valdība bloķējusi Eiropas Savienības (ES) ieceri ierobežot automobiļu pieļaujamo oglekļa dioksīda (OC2) izmešu daudzumu, viņas partija saņēmusi 690 000 eiro ziedojumu no autoražotāja BMW akcionāriem.

Bavārijas autorūpnieku Kvantu ģimene – Johanna un abi viņas bērni Štefans un Zuzanna – ziedojuši Merkeles vadītajai Kristīgo demokrātu savienībai (CDU) pa 230 000 eiro. Bundestāgs saskaņā ar partiju finansēšanas noteikumiem par ziedojumu paziņoja otrdien, un CDU apstiprināja, ka minēto summu tā saņēmusi 9.oktobrī.

Saskaņā ar parlamenta sniegtajām ziņām Kvanti ziedot CDU izlēmuši jau gada sākumā, taču nogaidījuši, līdz noslēgsies 22.septembrī notikušās Bundestāga vēlēšanas, lai viņu sniegtais atbalsts konservatīvajiem neietekmētu balsojuma iznākumu.

Tomēr brīdis, kad veikts pārskaitījums, vienalga izrādījies neveiksmīgs, jo tas sakritis ar ES diskusijām par automobiļu CO2 izmešu ierobežošanu.

BMW ražoto automobiļu, kā arī otra vācu ietekmīgākā autoražotāja – “Mercedes” – izstrādājumu radīto CO2 izmešu daudzums pārsniedz vidējo līmeni, ja tos salīdzina ar francūžu un itāļu analogiem.

Foto: iAuto.lv

Vācijas vides ministrs Pēters Altmaijers, norādot uz nepieciešamību saglabāt darba vietas, izdarīja spiedienu uz ES, lai panāktu ilgāku pārejas periodu un “elastīgāku” CO2 izmešu daudzuma aprēķināšanas metodiku. Viņam izdevās jau ceturto reizi pēdējo gadu laikā panākt šī jautājuma atlikšanu.

Opozīcijā esošās partijas nav kavējušās asi nosodīt CDU un kancleri.

“Laika ietvars, kas to saista ar autorūpniecības interešu aizstāvību no Merkeles puses, dos papildu argumentus tiem, kuri kritizē politisko ziedojumu procesu,” norādījis Bundestāga deputāts Joahims Poss, kurš pārstāv sociāldemokrātus (SPD).

Tikmēr Bundestāgā pārstāvētie kreisie ekstrēmisti no “Die Linke” rindām paziņojuši, ka Merkele esot “pārdevusies” BMW. Arī bijušais “zaļo” līderis Jirgens Tritins savā “Twitter” kontā izteicies, ka Kvantu ģimene “nopirkusi Merkeles klimata politiku par 690 000 eiro”.

Tajā pašā laikā Kvanti izplatījuši paziņojumu, norādot, ka viņi ir akcionāri arī vairākos citos uzņēmumos.

“Ziedojumi nav saistīti ar kādu konkrētu politisku lēmumu,” uzsvēruši rūpnieki.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.