ASV par cenu fiksēšanu piemēro sodu deviņiem Japānas automašīnu detaļu ražotājiem

ASV valdība informējusi, ka deviņi Japānas automašīnu detaļu ražošanas uzņēmumi atzinušies cenu fiksēšanā un piekrituši soda naudās samaksāt vairāk nekā 740 miljonus dolāru (384,8 miljonus latu).

Foto: hitachi.eu

ASV Tieslietu ministrija norādīja, ka lietā iesaistītās kompānijas vairākās epizodēs vienojušās fiksēt cenas vairāk nekā 30 dažādiem produktiem, kas pārdoti ASV autoražotājiem.

Lielāko soda naudu – 195 miljonus dolāru – maksās uzņēmums “Hitachi Automotive Systems Ltd”, kam seko “Mitsubishi Electric Corporation” ar 190 miljoniem dolāru.

Tāpat savu vainu cenu fiksēšanā atzina uzņēmumi “Mitsubishi Heavy Industries”, “Jtekt Corp.”, “Mitsuba Corp.”, “NSK Ltd.”, “T.RAD Co. Ltd.”, “Valeo Japan Co. Ltd.” un “Yamashita Rubber Co. Ltd”, kas arī maksās soda naudas.

Tieslietu ministrija norāda, ka šo uzņēmumu vienošanās skārusi automašīnu detaļas vairāk nekā piecu miljardu vērtībā, kā arī vairāk nekā 25 miljonus automašīnu, ko iegādājušies ASV patērētāji.

Automašīnu detaļas iegādājušies ASV autoražotāji “Chrysler”, “Ford” un “General Motors”, kā arī Japānas autobūves kompāniju “Honda”, “Mazda”, “Mitsubishi”, “Nissan”, “Toyota” un “Subaru” struktūrvienības.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.