„Renault–Nissan” un „Avtovaz” izveido kopīgu iepirkumu organizāciju Krievijā

„Renault-Nissan” alianse un „AvtoVAZ” paziņojuši par vienotas iepirkumu organizācijas izveidi Krievijā. Minētā organizācija pārvaldīs noteiktus iepirkumus „Renault”, „Nissan” un „AvtoVAZ” kopīgo darbību vajadzībām, kas saistītas ar rūpniecisko aprīkojumu, piedziņas mehānismiem un transportlīdzekļiem ar kopējām platformām, portālu „iAuto” informēja „Renault” pārstāvji.

Foto: Publicitātes attēls

Organizācija „Common Purchasing Organization” (CPO) vienādās daļās pieder „AvtoVAZ” un „Renault-Nissan” iepirkumu organizācijai, uz kuras bāzes tā tiks veidota. „Renault-Nissan” iepirkumu organizācija izveidota 2001.gadā, un ir „Renault-Nissan” lielākā kopīgā organizācija un aptver visas „Renault” un „Nissan” iepirkumu darbības pasaulē. 

Autoražotāji prognozē, ka CPO radīs būtiskus ietaupījumus šiem trim partneriem Krievijā, pateicoties apjoma palielinājumam un efektīvākai cenu politikai attiecībā uz piegādātājiem.

CPO izziņos piegādātājiem vienotu nostāju attiecībā uz kvalitāti, izmaksām un piegādes termiņiem, kā arī attīstīs attiecības ar piegādātājiem, lai palielinātu detaļu iegādi Krievijā. CPO arī piesaistīs globālus uzņēmumus „AvtoVAZ” un „Renault–Nissan” alianses piegādātāju bāzei. Paredzams, ka tas veicinās Krievijas piegādātāju tehnoloģiju un kvalitātes uzlabošanos.

CPO izveide iezīmē jaunu posmu stratēģisko partnerattiecību attīstīšanā starp „AvtoVAZ” un „Renault-Nissan” aliansi, kas aizsākās 2008.gadā, kad „Renault” pārņēma 25% akciju Krievijas lielākajā autobūves uzņēmumā. CPO veicinās notiekošo „AvtoVAZ” un alianses integrāciju, nostiprinot „Lada” zīmola konkurētspēju un optimizējot jaunu transportlīdzekļu ražošanu ar visu trīs partneru zīmoliem.

Par jaunās organizācijas izpilddirektoru iecelts Daniels Perijs, kurš strādās uzņēmuma galvenajā birojā Toljati, Samaras apgabalā. Vadības komitejas sastāvā „Renault-Nissan” iepirkumu organizācijas rīkotājdirektors Kristians Vandenhende, rīkotājdirektora vietnieks Jasuhiro Jamauči un „AvtoVAZ” iepirkumu viceprezidents Damirs Kašapovs.

„Renault-Nissan” alianses un „AvtoVAZ” kopīgās iepirkumu organizācijas izveidi apstiprinājis Krievijas Federālais antimonopola dienests.

„Renault-Nissan” alianse ir stratēģiska partnerība starp Francijas autoražotāju „Renault” un Japānas autoražotāju „Nissan”, kas kopā pārdod katru desmito automobili pasaulē. „Renault” un „Nissan” ir stratēģiskie partneri kopš 1999.gada un 2012.gadā pārdeva 8,1 miljonu automobiļu gandrīz 200 valstīs. Alianse īsteno stratēģisku sadarbību ar vairākiem automobiļu ražotājiem, tostarp „Daimler” Vācijā, „Dong Feng” Ķīnā, un ar reģionālajiem ražotājiem, piemēram, „Ashok Leyland” Indijā.

„AvtoVAZ” ir lielākais Krievijas automobiļu ražotājs, kas ražo „Lada” transportlīdzekļus. Uzņēmumam pieder viena no lielākajām automobiļu ražotnēm Toljati pilsētā un rūpnīca Iževskā. „AvtoVAZ” izvirzījis mērķi līdz 2015. gadam pārdot Krievijā gandrīz 1,4 miljonus „Lada”, „Renault” un „Nissan” transportlīdzekļu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.