Paliek šķībs – Xpeng X9 saskaras ar piekares problēmām

Saskaņā ar īpašnieku informāciju, ķīniešu luksusa MPV Xpeng X9 nespēj izturēt karstumu, kā rezultātā automašīna sagāžas uz sāniem vai pat pilnībā pieplok zemei.

Par to vēsta izdevums CarNewsChina, atsaucoties uz ziņojumiem no miljonu pilsētas Čongkingas, kas šovasar piedzīvo karstuma vilni. No tveices cieš ne tikai cilvēki, bet arī automobiļi, un, kas dīvaini, arī nebūt ne lētais Xpeng X9, kas tiek piedāvāts arī Eiropas tirgū (nepilni 78 000 EUR Vācijā).

Šis 5,3 m garais un līdz 503 Zs jaudīgais transportlīdzeklis jau pamata versijā aprīkots ar pneimatisko piekari, kas karstā laikā saskaras ar problēmām – atsaka kompresors, kā rezultātā automobilis sagāžas uz sāniem vai paliek pieplacis pie zemes.

Ražotājs skaidro, ka pie noteiktiem apstākļiem nostrādā kompresora aizsargsistēma, kas agregātam neļauj pārkarst, tādēļ īpašniekam ir ieteikums novietot automobili no tiešiem saules stariem pasargātā vietā – un pneimopiekarei atkal vajadzētu strādāt.

 Tiesa, viens no Xpeng X9 īpašniekiem ar piekares problēmām saskāries arī laikā, kad klimatiskajie apstākļi ir normas robežās. Pirmo reizi tas noticis, kad automašīnas noskrējiens bijis vien 1500 km, otro –  1000 km vēlāk. Izrādījies, ka problēmu izraisa īssavienojums motora slēdzī, kā arī izdedzis drošinātājs.

Ilustratīvs attēls Foto: Xpeng

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.