Par 13 000 eiro gabalā – kas notiks ar atlikušajiem 3000 Fisker?

Medijos parādījusies jauna informācija par vairāk nekā trim tūkstošiem Fisker, kam maksātnespējīgais elektroautomobiļu ražotājs meklē pircēju.

Henrikam Fiskeram jūnijā nācās iesniegt bankrota pieteikumu, kas saistīts ar lielām finansiālām problēmām un klientu neglaimojošajām atsauksmēm par Fisker vienīgo modeli – elektrisko krosoveru Ocean.

Cenšoties atrast līdzekļus lai dzēstu parādus, Fiskers piedāvāja Ocean ar milzu atlaidēm – piemēram, automašīna dārgākajā komplektācijā, kas normālos apstākļos maksāja aptuveni 70 000 dolāru (aptuveni 65 000), tika laista pārdošanā par mazāk nekā 38 000 dolāru (aptuveni 35 000 eiro), bet par lētāko Ocean versiju prasīja vien 25 000 dolāru (aptuveni 23 000 eiro).

Tas nepalīdzēja, un Fisker rīcībā joprojām ir vairāki tūkstoši saražotu automobiļu. Nesen parādījās ziņa, ka elektroautomobiļu ražotājs meklē pircēju visam atlikušajam autoparkam un, šķiet, tāds ir atradies.

Tiek minēta līzinga kompānija American Lease, kas esot gatava nopirkt 3321 automašīnas par katru maksājot 14 000 dolāru (aptuveni 13 000 eiro). Fiskers no darījuma varētu nopelnīt aptuveni 46,25 miljonus dolāru (apmēram 42,7 miljonus eiro), kas viņam ļautu samaksāt daļu no saviem parādiem.

Eksperti gan apšauba, ka līzinga kompānijai izdosies šīs automašīnas saglabāt ilgtermiņā, jo ražotājam kļūstot maksātnespējīgam, var rasties problēmas ar rezerves detaļām, programmatūras atjauninājumiem un garantiju.

Foto: Fisker

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.