EK draud palielināt importa nodevas Ķīnā ražotiem elektroauto

Eiropas Komisija (EK) trešdien brīdināja, ka pēc izmeklēšanas saistībā ar negodīgām subsīdijām Ķīnā ražotiem elektriskajiem automobiļiem no nākamā mēneša piemēros augstākas importa nodevas, ja vien šo jautājumu abām pusēm neizdosies atrisināt pārrunu ceļā.

EK secinājusi, ka Ķīna negodīgi piešķīrusi subsīdijas elektrisko automobiļu ražotājiem, un paziņoja: “Ja pārrunās ar Ķīnas iestādēm netiks rasts efektīvs risinājums, šīs pagaidu nodevas tiks ieviestas no 4.jūlija.”

Šo nodevu apjoms varētu sasniegt pat 38%, salīdzinot ar pašreizējiem 10%.

Komisija sazinājusies ar Ķīnas iestādēm, lai pārrunātu tās veiktajā izmeklēšanā iegūtos secinājumus un rastu iespējas šo problēmu atrisināšanai.

Ķīnā ražotu elektrisko automobiļu imports Eiropas Savienībā (ES) pēdējos gados strauji pieaudzis, taču bloka amatpersonas uzskata, ka tādi Ķīnas autoražotāji kā BYD un SAIC palielina savu tirgus daļu un spēj noteikt zemākas cenas salīdzinājumā ar Eiropas autoražotājiem, pateicoties Pekinas apjomīgajām subsīdijām.

Paredzētās papildu importa nodevas katram autoražotājam atšķirtos – BYD piemērotā nodeva veidotu 17,4%, “Geely” – 20%, bet SAIC – 38,1%.

Tikmēr Ķīnas Ārlietu ministrija jau kritizējusi EK veikto izmeklēšanu, nodēvējot to par tipisku protekcionismu, un solījusi īstenot visus nepieciešamos pasākumus valsts tiesību un interešu aizstāvēšanai.

Foto: Ekrānbilde no Facebook.com/carnewschina/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.