ADAC: Ķīnas autobūve ir nopietni konkurenti

Vācijas automobiļu kluba ADAC eksperti nonākuši pie secinājuma, ka Ķīnas autobūves produkcija pēdējos gados ir stingri pielikusi un min Eiropas ražotājiem uz papēžiem.

Par to raksta vācu mediji, atsaucoties uz ADAC atskaiti par 13 Ķīnas automašīnu pārbaudēm pēdējo trīs gadu laikā. Automobiļu kluba eksperti norāda, ka Ķīnas transportlīdzekļi ir nopietni konkurenti un pārliecinoši daudzās testa kategorijās. Ar diviem izņēmumiem visas automašīnas Euro NCAP pārbaudēs ieguva piecas no piecām zvaigznēm. Pat izvairīšanās testā, kurā tiek pārbaudītas elektroniskās drošības sistēmas, jo īpaši ESP pareiza darbība, testa kandidāti neuzrādīja nekādus trūkumus, kamēr daudzi Eiropas ražotāju transportlīdzekļi bija spiesti samierināties ar sliktākiem rezultātiem.

ADAC eksperti arī atzina, ka virsbūves un salonu materiālu kvalitāte un apdare lielākoties bija laba. Testi parādīja, ka Ķīnas ražotāji pēdējos gados ir ievērojami attīstījušies un tagad var sekot līdzi pazīstamajiem zīmoliem.

Tomēr autoklubs saskatījis arī trūkumus elektroniskajās palīdzības sistēmās – ceļa zīmju atpazīšanas, joslu ievērošanas un distances konroles sistēmas bieži darbojās neuzticami. Šeit Eiropas ražotāji gūst labumu no viņu gadu desmitiem ilgās pieredzes ar šīm ļoti sarežģītajām sistēmām. Tomēr var arī redzēt, cik ātri Ķīnas ražotāji reaģē uz kritiku: piemēram, jaunākajos Nio modeļos šīs sistēmas jau ir būtiski uzlabotas.

Ķīnieši lielu uzsvaru liek uz skārienekrāniem, tomēr šajā jomā ne vienmēr viss gludi – sarežģītas izvēlņu struktūras apvienojumā ar dažkārt gausiem displejiem, programmatūras kļūdām un nepareiziem tulkojumiem atkārtoti rada problēmas, kontrolējot gaisa kondicionētāju, navigāciju vai izklaides saturu.

Ķīnas modeļi gandrīz vienmēr ir lētāki par Eiropas ražojumiem, bieži vien starpībai sasniedzot vairākus tūkstošus eiro, tomēr ADAC brīdina, ka automašīna ar zemu iegādes cenu vēlāk var izrādīties dārgāka, piemēram, negaidīti liela vērtības zuduma vai remonta izmaksu dēļ. Turklāt izplatītāju tīkls dažkārt nav tik blīvs kā pastāvošajā konkurencē.

Automobiļu klubs norāda uz to, ka robeža starp Eiropas un Ķīnas ražotājiem vairs nav tik skaidra kā pirms dažām desmitgadēm. Piemēram, BMW un Citroen zīmoliem daži modeļi tiek pilnībā ražoti Ķīnā, bet Smart ir Mercedes-Benz un Geely kopīgs produkts, kas arī tiek ražots Ķīnā.

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.