Renault vadītājs: Eiropā ražotie auto ir pārāk lieli, grezni un dārgi

Renault vadītājs Luka De Meo skaidro sava uzņēmuma stratēģiju, kas paredz atgriešanos pie mazāku un lētāku automobiļu ražošanas.

Ženēvas autoizstādē Luka De Meo uzstājies ar runu, kas skaidro kādēļ jauna auto iegāde parastam cilvēkam ir kļuvusi par greznību un iezīmējis virzienu, kādā tagad dosies Renault, lai mainītu situāciju.

Daļu no vainas nesamērīgajā automašīnu cenu kāpumā De Meo uzliek ES izstrādātajiem noteikumiem, kas pēdējo divdesmit gadu laikā esot stimulējuši “dārgāku produktu klāstu”.

Pēc De Meo domām labumu no tā guva premium klases automašīnu ražotāji (t.i., Vācijas ražotāji), un tie, kas izmantoja ES naudu, lai pārvietotu rūpnīcas uz austrumu valstīm – kaitējot Itālijai, Spānijai, Portugālei un Francijai.

Renault šefs uzskata, ka jāatgriežas pie mazām automašīnām, ko cilvēki var iegādāties. De Meo neslēpj, ka tādas varētu piedāvāt franču koncerns, nosaucot Ženēvā prezentēto Renault 5, kam sekos jaunie Renault 4 un Twingo izdevumi.

De Meo atklājis, ka Renault izstrādā jaunu platformu Twingo, kas ļaus gūt peļņu arī no automašīnām, kuru cena tirgū būs mazāka par 20 000 eiro.

Liela daļa šo risinājumu jau izmantoti Renault 5, taču uzņēmumam ir potenciāls samazināt līdz 2026.gadam izmaksas par 40-50%, salīdzinājumā ar jau pieminēto Ženēva 2024 jaunumu.

De Meo uzsvēris mākslīgā intelekta nozīmi un pielietošanu iekšējos procesos,  izteicies par sadarbības iespēju ar citiem ražotājiem, taču noliedzis aliansi ar Stellantis, kas pēdējās nedēļās vairakkārt minēta mediju ziņās.

Menedžeris uzsvēris, ka Eiropai laiks atgriezties pie mazo automobiļu ražošanas minot piemēru, kas reiz jau bijis. “Atceros, kad strādāju Toyota, mēs kopā ar PSA Čehijā ieviesām Aygo, C1 un 107 programmu. Tolaik šajā segmentā bija Fiat 500, Ford Ka un citi modeļi. Ir pienācis laiks. Mums tas ir jādara atkal, citādi mēs vairs nevarēsim atļauties pārdot mazās mašīnas.” – šādi Renault plānus žurnālistiem De Meo izklāstījis intervijā Ženēvas autoizstādē.

Renault 5 Foto: Renault

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.