Mini tiks ražots arī Vācijā

BMW ieguldījis 700 miljonus eiro savas Leipcigas rūpnīcas modernizēšanā, lai tā varētu uzsākt meitasuzņēmuma Mini modeļa Countryman ražošanu.

Mini Countryman būs pirmais britu ražotāja modelis, kas taps Vācijā, ziņo BMW, atklājot, ka Leipcigas rūpnīca katru gadu plāno izlaist aptuveni 100 000 Countryman eksemplāru.

Lai to panāktu, ieguldīti 700 miljoni eiro, tiks pieņemti darbā 900 jauni darbinieki, bet rūpnīcas kopējā jauda sasniegs 350 000 transportlīdzekļu gadā. Vēl 800 miljonus eiro paredzēts ieguldīt e-komponentu ražošanas paplašināšanā.

Mini Countryman tiek piedāvāts ar iekšdedzes dzinēju un arī kā pilnībā elektrisks transportlīdzeklis.  Mini zīmola direktore Stefānija Vursta uzsver, ka nākamgad aptuveni divas trešdaļas Mini transportlīdzekļu tiks izlaisti ar iekšdedzes dzinējiem, atlikušo trešdaļu atvēlot elektriskajai piedziņai. Visiem Mini jābūt elektriskiem līdz 2030. gadam.

Leipcigas rūpnīcai savulaik bija vadošā loma e-mobilitātē BMW grupā ar i3 un i8 modeļiem. Tomēr pagājušajā gadā no konveijera nobrauca pēdējais i3; i8 ražošana bija pārtraukta jau agrāk.

Šobrīd BMW paļaujas uz stratēģiju, kas apvieno visu veidu piedziņas, iekļaujot savā piedāvājumā iekšdedzes dzinēju, hibrīda un elektrisko piedziņu.  

Papildus Mini Countryman Leipcigā tiek ražoti arī 1. sērijas un 2. sērijas BMW Gran Coupe, kā arī 2. sērijas Active Tourer.

Foto: Mini

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.