22 tonnas ūdens, lai nodzēstu aizdegušos Tesla (+ FOTO)

ASV, Kalifornijas štata Sakramento ugunsdzēsēji izmantoja 22 000 litru ūdens, lai apdzēstu Tesla elektroautomobili, kas bija aizdedzies uz ātrgaitas šosejas.

Sakramento ugunsdzēsēji savā Twitter vietnē izlikuši attēlus no izsaukuma, kurā viņiem nācās cīnīties ar aizdegušos Tesla Model S. Ugunsdzēsēji savu darbu paveica, taču tam bija vajadzīgi 22 000 litru ūdens, turklāt automašīna bija jāsagāž uz sāniem, lai labāk piekļūtu degšanas perēklim – akumulatora baterijai.

Ugunsdzēsējiem ir labi zināms, ka degoša elektroautomobiļa apdzēšana ir sevišķi grūts uzdevums – litija jonu baterija ir jāatdzesē ļoti rūpīgi pretējā gadījumā degšana var atsākties pat vairākas reizes un arī pēc ilgāka laika.

Tajā pašā Twitter vietnē Sakramento ugunsdzēsēji publicējuši video ar degošu Tesla auto kapsētā. Pēc vairākām atkārtotām aizdegšanās, ugunsdzēsēji to ievietoja bedrē, ko piepildīja ar ūdeni un tikai tad baterija atdzisa tiktāl, ka briesmas vairs neradīja.

Tas zināms arī Tesla, tādēļ ražotājs savā instrukcijā norādījis, ka baterijas aizdegšanās gadījumā pēc ugunsgrēka nodzēšanas, automobilis vismaz vienu stundu jānovēro un tikai tad to drīkst transportēt.   

Foto: Ekrānbilde no Twitter.com/metrofirepio

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.