Krievu Aurus piesaka Rolls-Royce Cullinan konkurentu, krosoveru Komendant

Tiek solīts, ka jau 2023.gadā sāksies sērijveida ražošana, jo neraugoties uz grūtībām, „viss notiekot pēc plāna”.

2023.gadā Krievijā sāksies Aurus Komendant ražošana. Ražotājs norādījis, ka Komendant konkurēs ar Rolls-Royce, Bentley un Mercedes-Maybach, uzsverot, ka 2022.gada pasūtījumu plāns jau noformēts, taču interesenti var rezervēt kādu no 2023.gadā saražot paredzētajām automašīnām.

Aurus Komendant ir 5,38 m garš un apveltīts ar 3,1 m riteņu garenbāzi. Tehniski krosovers ir ļoti līdzīgs Aurus pirmajam modelim, sedanam Senat, tādēļ aprīkots ar to pašu 4,4 litru V8 598 Zs motoru un  deviņu pakāpju automātisko KATE pārnesumkārbu ar iebūvētu 63 zirgspēku elektromotoru. Abos gadījumos izmantota pilnpiedziņa, taču krosoveram atšķirībā no sedana ir pneimopiekare. Tiek ziņots, ka tā maina stingrību atkarībā no izvēlētā braukšanas režīma, un var palielināt vai samazināt klīrensu 200 – 260 milimetru robežās. Zināms, ka 100 km/h krosovers sasniedz 6,5 sekundēs, bet maksimālais ātrums ir 220 km/h.

Arī salona dizaina ziņā krosovers ir maksimāli pietuvināts sedanam, ir pieejamas septiņas apdares iespējas, tostarp divkrāsu, un aizmugurējā rinda var būt vai nu parastā trīsvietīgā izpildījumā, vai variantā ar diviem atsevišķiem sēdekļiem. Komendant  pieejama plaša individualizācijas programma, kas var būtiski ietekmēt galīgās izmaksas, krietni paaugstinot cenu, kas sākas no atzīmes 33,7 miljoni rubļu (aptuveni 600 000 eiro).

 Aurus pārstāvji uzsver, ka, neskatoties uz visām grūtībām ar komponenšu piegādi, ražošana Jelabugā norit pēc plāna. Krievijas detaļu piegādātāju skaits pārsniedz 100 uzņēmumus, un lokalizācijas līmenis ir 70%, kamēr 2021.gadā šis rādītājs bija 53%.

Foto: Aurus

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.