NamX HUV – ūdeņraža krosovers ar noņemamām degvielas tvertnēm (+ FOTO)

Francijas jaunuzņēmums NamX plāno krosoveru, kas darbosies ar ūdeņraža degvielu. Neparastais: noņemamas degvielas tvertnes (kapsulas), kuras varēs izmantot arī citiem nolūkiem.

NamX krosovera dizains veidots sadarbībā ar pazīstamajiem itāļu meistariem no Pininfarina. Automašīnas tēlā uzsvars likts uz vairākiem “X”, kas saskatāmi gan priekšpusē, gan sānu paneļos, gan aizmugures noformējumā ar bremžu gaismām.

Bāzes versija ar 300 Zs motoru un aizmugures riteņu piedziņu spēs paātrināties līdz simtam 6,5 sekundēs un sasniegt maksimālo ātrumu 200 km/h, bet jaudīgākais pilnpiedziņas GTH 100 km/h pārvar pēc 4,5 sekundēm un var turpināt paātrinājumu kamēr sasniegta maksimālā robeža – 250 km/h. Abu versiju sniedzamība – 800 km.

Krosovera darbināšanai tiks izmantota ūdeņraža degviela, kas atrodas ne tikai degvielas tvertnē, bet arī noņemamās kapsulās, kas stiprinās aizmugures daļā. Tieši šis risinājums ir NamX konstruktoru neparastākais izgudrojums, kas viņu krosoveram liek izcelties citu automobiļu vidū. Pēc inženieru ieceres, tukšās degvielas kapsulas var nomainīt pret citām, turklāt tās var izmantot arī citiem nolūkiem, piemēram, darbinot strāvas ģeneratoru vai sadzīves elektrostaciju.

Jaunuzņēmums norādījis, ka ražošanas starts paredzēts 2025.gadā. Cenas: 65 līdz 95 tūkstoši eiro.

 

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.