Vācu lidojošais taksometrs Japānā no 2023.gada

Vācijas jaunuzņēmums Volocopter 2023.gadā plāno veikt lidojošā taksometra eVTOL VoloCity izmēģinājumus Japānā, vēlāk paplašinot darbību arī uz citām Āzijas valstīm un Eiropu.

Saskaņā ar Volocopter plāniem, gaisa taksometra izmēģinājumi Japānā sāksies 2023.gadā, turklāt nākamajos trīs gados uzņēmuma darbība tiks izvērsta arī Singapūrā, kā arī citās Āzijas, Eiropas un, iespējams, Amerikas kontinenta valstīs. Līdz 2030. gadam pasažieru bezpilota lidaparātiem pievienosies lidojošie kravas transportlīdzekļi .

Gaisa taksometrs VoloCity ir divvietīgs transportlīdzeklis ar kompozītmateriālu virsbūvi un 18 maziem rotoriem. Vertikālās pacelšanās/nolaišanās lidaparāts var attīstīt 110 km/h, bet sniedzamības diapazons ir līdz 35 kilometriem.

Volocopter, ko finansē Daimler un Japānas nacionālā aviokompānija Japan Airlines (JAL), šobrīd nodarbina 400 darbinieku. Papildus pasažieru taksometram VoloCity uzņēmums izstrādā kravas dronu VoloDrone, kā arī tālsatiksmes lidmašīnu VoloConnect. Volocopter izstrādā arī īpašas lidostas, kas būs nepieciešamas jaunajam transporta veidam.

Pēc testa lidojumu uzsākšanas Japānā Volocopter gatavojas piegādāt 150 eksemplārus ķīniešu Geely, kas pirms diviem gadiem uzņēmumā ieguldīja 50 miljonus eiro. Pagaidām nav zināms, kad testi tiks pabeigti, taču Volocopter jau sadarbojas ar Japānas regulatoriem, lai varētu saņemt atļauju gaisa transporta komercializācijai.

 

 

Foto: Publicitātes attēls

Dalies:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *