Lexus iepazīstina ar jauno LX (+ FOTO)

Lexus prezentējis jaunās paaudzes LX. Automašīna dala tehnisko bāzi ar Toyota Land Cruiser 300, taču tiek virzīta kā dārgāks un prestižāks autobūves produkts.

Jaunās paaudzes LX ieguvis vēl izteiksmīgāku radiatora resti un savādāk noformētu priekšējo bamperi ar gaisa pievadiem, kuros tagad integrēti apaļas formas miglas lukturi, savukārt aizmugure, sekojot pašreizējās modes tendencēm, zīmīga ar kopā savienotiem lukturiem un rakstītiem burtiem veidotu zīmola nosaukumu.

Markas lielākā apvidnieka pamatā ir TNGA platforma, ko tas dala ar Toyota Land Cruiser 300. Jaunā šasija ļāvusi ne tikai pārvietot automašīnas smaguma centru, optimizējot svara sadalījumu, bet arī samazināt konstrukcijas svaru par aptuveni 200 kg, kas panākts plašāk pielietojot alumīniju.

Tajā pašā laikā kopējie izmēri, ieskaitot garenbāzi (2850 mm), palikuši nemainīgi, tāpat kā pārkares ģeometrija un 215 mm augstais klīrenss. Tagad jau sākuma komplektācijā būs AHC balstiekārta, kas ļauj pielāgot klīrensu atkarībā no braukšanas apstākļiem. LX ir pieejams arī aktīvs elektroniskais pretapgāšanās stabilizators, kas cīnās ar virsbūves sasverēm.  

Jaunā LX spēka agregātu klāstā ir divi sešcilindru kompresormotori. Benzīna agregāts ar diviem turbokompresoriem attīsta 415 Zs jaudu un 650 Nm maksimālo griezes momentu, bet 3,3 litru dīzeļdzinējs – 299 Zs un 700 Nm. Abi motori savienoti pārī ar jaunu 10 ātrumu automātisko pārnesumkārbu.

Salonā jauns iekārtojums ar diviem 7 un 12 collu displejiem. Lielais monitors kalpo kā multimediju sistēmas ekrāns, turklāt izmantojot četras kameras, palīdz vadītājam uzraudzīt situāciju ap transportlīdzekli. Vēl viena noderīga funkcija, it īpaši sarežģītā apvidū, ir Multi-terrain Monitor sistēma, kas ļauj ieskatīties zem automašīnas, neizkāpjot no salona.

Lexus LX saņēmis dažas funkcijas no Toyota Land Cruiser 300, piemēram, dzinēja iedarbināšanas poga spēj  atpazīt vadītāju pēc pirkstu nospiedumiem, tādejādi saglabājot automašīnas pamatiestatījumus katram konkrētam lietotājam, kas apsēdies pie stūres.

Jaunā Lexus LX cenas ražotājs sola atklāt vēlāk.

 

Foto: Publicitātes attēls

Dalies:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *