Rivian apsteidz Tesla un uzsāk elektriskā pikapa ražošanu (+ FOTO)

Amerikāņu uzņēmums Rivian pēc vairākkārtīgas ražošanas starta pārcelšanas beidzot iedarbinājis elektriskā pikapa R1T konveijeru Ilinoisas štatā.

Rivian R1T elektriskais pikaps tika prezentēts jau 2018.gadā, taču dažādu iemeslu dēļ ražošanu izdevās uzsākt tikai tagad. Tiesa, arī konkurentiem General Motors un Tesla, problēmu netrūkt, tādēļ Rivian tik un tā var uzskatīt par pirmo zīmolu, kas tirgū laidīs elektrisko pikapu. Uzņēmuma vadītājs R.Dž. Skarindžs savā Twitter kontā paziņojis, ka pirmais sērijveida eksemplārs no konveijera nobraucis otrdien, 14.septembrī.

Zināms, ka pirmie klienti,  kas savu pasūtījumu gaidīja vairāk nekā gadu, saņems versiju Launch Edition ar visjaudīgāko – četru elektromotoru spēka iekārtu, kas attīsta 765 Zs un 1120 Nm. Šāds pikaps 100 km/h sasniedz 3,0 sekundēs, bet gaitas rezerve sniedzas līdz 480 km.

Tiem, kas uzsvaru liek uz iespējami lielāku nobraucamo attālumu, būs jāpagaida R1T versija ar 180 kWh akumulatoru, kas spēs nobraukt līdz 645 km. Šī modifikācija tiek solīta nākamgad, tāpat kā elektriskā pikapa bāzes versija.

Pieteikumu pieņemšanu Rivian pikapa iegādei ražotājs uzsāka pērn par Launch Edition versiju prasot 75 000 dolāru.

Ja viss noritēs gludi, 2022.gadā Rivian pikapam konkurenci sastādīs arī General Motors ar Hummer EV, Ford ar F-150 Lightning un Tesla ar savu ilgi solīto Cybertruck.

 

Foto: Ekrānbilde no twitter.com/RJScaringe/

Dalies:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *