Auto brauc, vadītājs guļ – dzērājvīrs uztic vadību Tesla

Norvēģijā kāds vīrietis apsēdies pie Tesla stūres alkohola reibumā un braucot aizmidzis, bet mašīna autopilota režīmā turpināja ceļu ar ātrumu 100 kilometri stundā.

Youtube.com publicēts video, kurā redzams, ka pie Tesla Model S stūres sēž vīrietis, kas ir nokāris galvu un, jādomā, cieši guļ, bet automašīna tajā laikā turpina braukt pa šosejas kreiso malējo – ātrāko joslu.

Neparasto situāciju pamanīja arī citi autovadītāji un mēģināja pievērst vīrieša uzmanību signalizējot. Gulošais uz to nereaģēja, tādēļ viens no autovadītājiem sekoja Tesla tik ilgi, kamēr automobilis apstājās pats. Aculiecinieks izsauca policiju un, kad likumsargi ieradās izrādījās, ka 24 gadus vecais vadītājs ir stiprā alkohola reibumā.

Tesla autopilots pieder otrā līmeņa tehnoloģijām, kas nozīmē, ka vadītājam jābūt pie stūres un jāuzrauga situācija uz ceļa. Ja vadītājs ilgāku laiku nepieskaras stūrei, automašīna sāk bremzēt un apstājas ceļa malā.

Nesen tika izlaista atjaunināta sistēmas versija, kas ļauj automašīnai patstāvīgi braukt pa noteiktu maršrutu, mainīt joslas, apstāties un uzsākt braukšanu pie luksoforiem, kā arī novietot automašīnu stāvvietā. ASV atjauninātā autopilota abonements maksā 199 dolārus mēnesī.

 

Dalies:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *